W epicentrum koronawirusa, w Wuhan pracę wznowiła fabryka Peugeota i Citroena! Symboliczny przełom?

W epicentrum koronawirusa, w Wuhan pracę wznowiła fabryka Peugeota i Citroena! Symboliczny przełom?

Podaj dalej

Francuska Grupa PSA działająca w Chinach w spółce joint venture z Dongfeng Motor Group wznowiła pracę w swojej chińskiej fabryce. Nie byle gdzie, bo w samym epicentrum koronawirusa SARS-CoV-2, czyli w mieście Wuhan.

Podczas, gdy wszystkie fabryki na świecie wstrzymują produkcję samochodów, takie wieści są promykiem nadziei dla całej branży. Francuski koncern może odetchnąć z lekką ulgą. Chińskie Wuhan uporało się z totalnym paraliżem w około 3 miesiące od zdiagnozowania pierwszej osoby chorej na COVID-19.

PSA w Państwie Środka ma dwie fabryki montażowe, w Wuhan i Chengdu. Wraz z Donfeng produkują tam modele marek Peugeot i Citroen dla Chin oraz innych rynków azjatyckich. Spółka produkuje również silniki i przekładnie w zakładzie w Xiangyang, z których część eksportuje do Europy. PSA posiada również centra badawczo-rozwojowe w Wuhan i Szanghaju.

Drugi chiński joint venture PSA z Changan Automobile, produkuje i sprzedaje modele DS. Jednak zakład montażowy, fabryka komponentów i centrum badawczo-rozwojowe w Shenzhen w południowo-wschodnich Chinach są w trakcie rozwiązywania.

Źródło: Automotive News

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News