Uwaga na nisko latające Porsche. 718 Cayman GT4 Clubsport frunął ponad 200 km/godz. tyłem!

Uwaga na nisko latające Porsche. 718 Cayman GT4 Clubsport frunął ponad 200 km/godz. tyłem!

Podaj dalej

Trackday to znakomita okazja do treningu. Jednak wymieszanie doświadczonych kierowców z początkującymi czasem bywa bardzo groźne. Zobaczcie przykład z USA.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę, 14 czerwca o poranku na torze Mid-Ohio. W jednym z pojazdów doszło do wycieku płynu chłodzącego. Niestety doszło do niego w bardzo niefortunnym miejscu, bo na hamowaniu do prawego zakrętu.

Leciał tyłem jak pocisk

Niezwykły obrazek zarejestrował na onboardzie Cadillac CTS-V. Podczas skrętu nagle przed jego maską przeleciało (dosłownie) Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport i to tyłem. Pojazd był mocno rozpędzony, dlatego przy odtwarzaniu powyższego filmu nie mrugnijcie w złym momencie.

To nie była jedyna ofiara wycieku na torze. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jednak gdyby Cadillac był kilka metrów dalej byłoby bardzo nieciekawie. Na nagraniu poniżej zobaczyć onboard pechowego właściciela Porsche. Można na nim zobaczyć jak szybko przeszedł z roli kierowcy do pasażera i to przy prędkości ponad 200 km/godz.!

Jak jeździć na trackdayach?

Oczywiście nie po to płaci się za udział w trackdayu, aby nie pojeździć sobie szybko. Jednak trzeba pamiętać o tym, że na takich treningach dobrze jest pozostawiać większy margines bezpieczeństwa. Nigdy bowiem nie jest jasne, z kim dzielimy tor. Z tego względu jazda nieco bardziej asekuracyjna, gdy znajdziemy się w torowym tłoku jest najwłaściwszym rozwiązaniem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News