Tylko do 5 marca można zgłosić się po jednorazowe dofinansowanie na paliwo. Przysługuje każdemu w Polsce. Oto ile można dostać dodatku

Tylko do 5 marca można zgłosić się po jednorazowe dofinansowanie na paliwo. Przysługuje każdemu w Polsce. Oto ile można dostać dodatku

Dofinansowanie na paliwo do 5 marca

Podaj dalej

Polacy nie ukrywają, że domowe budżety mocno się uszczupliły. Od blisko roku wpływ na to mają wysokie ceny paliw, ale obecnie każdy ma możliwość zredukowania wydatków na tankowanie. Każdemu w Polsce przysługuje bowiem jednorazowe dofinansowanie na paliwo, choć jest sposób, aby je zwielokrotnić. Szczegóły dobrze wyjaśniono już TUTAJ.

Jak uzyskać to dofinansowanie na paliwo?

Dofinansowanie nie będzie przekazywane w formie gotówki czy przelewu, a bonu paliwowego Orlenu. To oznacza, że bez problemu będzie można nim zapłacić w każdym województwie. Znalezienie bowiem stacji tej sieci to łatwizna. Bony mają różne wartości. Niektórzy otrzymają kartę z limitem 60 zł, a inni 120 zł. Od czego to zależy? W praktyce od naszego samochodu, którym chcemy się bezpiecznie poruszać. Trzeba się też pospieszyć, bo zapisy trwają tylko do 5 marca.

Opona Michelin Pilot Alpin 5
fot. Michelin

W celu zgłoszenia się po bon paliwowy Orlenu trzeba najpierw wejść TUTAJ. Następnie wybrać i zamówić komplet (4 szt.) innowacyjnych opon marki Michelin. Jeśli zakupimy opony w rozmiarze 16 lub 17 cali to na adres zamówienia przyjdzie bon o wartości 60 zł. W przypadku zakupu opon na felgi 18-calowe lub większe wartość bonu wzrasta do 120 zł. Otrzymanie bonu jest uzależnione od braku zwrotu towaru, dlatego jest on wysyłany w ciągu 10-12 tygodni od daty zakupu. Jeśli potrzebujemy kilku kompletów opon, warto złożyć zamówienia osobno, aby otrzymać więcej bonów.

To nie koniec oszczędności

Dzięki całej akcji można zyskać na paliwie znacznie więcej. Wszystko ze względu na wspomnianą innowacyjność opon Michelin. Za sprawą zastosowania tam zoptymalizowanego oporu toczenia, ogumienie Michelin wpływa na niższe zużycie paliwa. Dodatkowo zabezpieczamy się przed wydatkami na opony na długie lata dzięki technologii EverGrip. Sprawia ona, że przez wiele sezonów wydajność opony mocno nie spada. Nawet gdy bieżnik ma prawne minimum (1,6 mm), opony cały czas zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. To dużo lepsze rozwiązanie niż kupowanie budżetowych opon, które trzeba zaraz wymieniać.

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2
fot. Michelin

Takie nowinki technologiczne zawarto m.in. w popularnej oponie zimowej Michelin Alpin 6. W testach wykazano jej niezwykle krótką drogę hamowania na śniegu i mokrej nawierzchni. Kierowcy poszukujący maksymalnej, wręcz sportowej precyzji prowadzenia powinni zwrócić uwagę na model Michelin Pilot Alpin 5. To ten model montuje się fabrycznie w wymagających autach klasy premium jak Audi, BMW, Mercedes-AMG czy Porsche. Innowacyjnych rozwiązań nie brakuje także w przypadku najlepszych na rynku opon całorocznych, czyli Michelin CrossClimate 2. Ta najnowsza generacja opon wielosezonowych ma także dedykowane wersje pod kątem SUV-ów czy aut dostawczych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News