Tutaj benzyna w Polsce kosztuje już tylko 6,54 zł/l! Kierowcy powinni wiedzieć, że da się jeszcze taniej [PARAGON SZCZĘŚCIA]

Tutaj benzyna w Polsce kosztuje już tylko 6,54 zł/l! Kierowcy powinni wiedzieć, że da się jeszcze taniej [PARAGON SZCZĘŚCIA]

Benzyna na Orlenie po 6,54 zł/l - paragon

Podaj dalej

Zapewne każdy kierowca zauważył, że ceny paliw w Polsce poszły w dół. Jednak tempo, w jakim się to dzieje jest doprawdy zaskakujące. Choć dość dokładnie śledzę rynek paliw, to przyznam, że i ja byłem zszokowany tym, co mnie dziś spotkało. Benzyna, którą zatankowałem kosztowała jedynie… 6,54 zł/l.

Benzyna za śmieszne pieniądze

Taka stawka może być dla wielu kierowców zaskoczeniem, bo według wczorajszego raportu e-petrol.pl średnia cena benzyny wynosi 7,19 zł/l. Jest to jednak średnia ogólnopolska, a niektóre województwa znacząco odbiegają od tego poziomu. Przykładowo w województwie świętokrzyskim benzynę tankuje się średnio po 7,09 zł/l, co oznacza, że jest tam cała masa stacji z cenami poniżej progu 7 zł.

Jednym z tańszych województw do tankowania paliwa jest też łódzkie. Przekonałem się dziś o tym osobiście jadąc z Łodzi do Zgierza ulicą, a jakże, Zgierską. Po drodze spotkałem 3 stacje paliw, na których paliwo było coraz tańsze. Pierwszy obiekt Transoil zaszokował mnie ceną benzyny za jedyne 6,93 zł/l. Następnie minąłem Shella, który po uwzględnieniu ich świetnej promocji oferował Pb95 za 6,73 zł/l.

Benzyna po 6,54 zł/l - paragon
fot. Marcin Zabolski

Wydawało mi się, że to już naprawdę skrajnie tanio, ale potem w Zgierzu przy ul. Łódzkiej trafiłem na Orlen. Szczęka mi opadła, bo bez rabatu cena za benzynę 95-tkę wynosiła tylko 6,84 zł/l. Z wakacyjną promocją (-30 gr/l) oznaczało to tankowanie za jedyne 6,54 zł/l. Skusiłem się i zalałem ponad 40 litrów. Dzięki promocji zaoszczędziłem w praktyce 12 i 14 gr. Zamiast 276,68 zł po aktywowaniu rabatu do zapłacenia miałem 264,54 zł. Da się jednak taniej, bo według cenapaliw.pl Shell przy Lazurowej w Warszawie oferuje Pb95 po 6,83 zł, co z promocją daje 6,53 zł/l!

Diesel też poniżej 7 zł

Tania jest jednak już nie tylko benzyna, ale i diesel. Choć średnia ogólnopolska oleju napędowego to 7,45 zł/l, to w województwie pomorskim jest to 7,32 zł/l. Jednak znowu na przykładzie Łodzi widziałem, że ceny za diesel bez rabatu wahają się w wielu miejscach od 7,16 do 7,30 zł/l. Oznacza to, że po uwzględnieniu wakacyjnych promocji dużych sieci zatankowanie ON poniżej 7 zł/l nie stanowi tu wyzwania. Takie, a nawet jeszcze niższe stawki są dostępne też w innych regionach Polski.

Jeżeli obok was nie ma jeszcze takich cen to wszystko wydaje się kwestią czasu. Obecnie diesel i benzyna w hurcie mocno tanieją, a dodatkowo spadają notowania ropy naftowej (ok. 96 dolarów za baryłkę). Jakby tego było mało, złotówka ostatnio umacnia się względem dolara. Tak wiele sprzyjających okoliczności daje niemal pewność, że przynajmniej do połowy sierpnia nie będzie w Polsce mowy o podwyżkach cen paliw.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News