To Skodą da się jechać 225 km/h?! Zobacz jak grupa Speed ledwo nadążyła za skodziarzem

To Skodą da się jechać 225 km/h?! Zobacz jak grupa Speed ledwo nadążyła za skodziarzem

skoda-225-kmh-po-a2-screen

Podaj dalej

Niedawno autostrada A2 powiększyła się o nowy odcinek na wschód od Warszawy. Pewien skodziarz postanowił ją ekstremalnie przetestować rozwijając prędkość grubo powyżej 200 km/godz. Grupa Speed ledwo nadążyła.

Skodziarz narzucił tempo

Jazdę nieodpowiedzialnego kierowcy zarejestrowano w poniedziałek, 17 sierpnia 2020 r. Obok patrolu grupy Speed w pewnym momencie przemknęła z impetem biała Skoda Superb, która dopiero się rozpędzała! Funkcjonariusze ruszyli w pościg, ale mimo zbliżania się do prędkości 200 km/godz. kombi nadal się oddalało.

Jeśli nie widzisz odtwarzacza, bezpośredni odnośnik do filmu jest TUTAJ.

Na filmie widać, że skodziarz uzyskiwał nawet 227,8 km/godz. Gdy w końcu udało się go dogonić zatrzymano kierowcę do kontroli. 32-latek nie miał szans wytłumaczyć się ze swojej bezmyślnej jazdy. Za stwarzanie poważnego zagrożenia i przekroczenie dozwolonej prędkości o 85 km/h otrzymał propozycję maksymalnego mandatu w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych.

Co za tupet!

Co ciekawe, mężczyzna nie przyjął oferty. – Jeśli nie jest możliwe pouczenie, to spróbuje w sądzie – oznajmił. Przed organami sprawiedliwości trudno będzie mu coś ugrać, bowiem obciąża go nagranie z policyjnego wideorejestratora. To zresztą dla 32-latka nie pierwszyzna, bowiem miał już zabrane uprawnienia na 3 miesiące za przekroczenia prędkości.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News