To się dzieje naprawdę! Diesel na stacjach paliw z potężną obniżką. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać [LISTA]

To się dzieje naprawdę! Diesel na stacjach paliw z potężną obniżką. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać [LISTA]

Podaj dalej

Polscy kierowcy nie mają lekko w obliczu wysokich cen paliw. Jednak dziś od samego rana najlepszej klasy Diesel jest oferowany z ogromną obniżką kilkudziesięciu groszy na litrze. Okazuje się, że to nie przypadek. Kiedy i gdzie można tankować taniej? Sprawdź m.in. listę stacji TUTAJ.

Tak potężna obniżka dotyczy dziś oleju napędowego premium, przygotowanego przez Shell. Na szczęście nie jest to jednodniowa promocja, a cykliczna akcja (więcej o niej TUTAJ). Mowa konkretnie o „Wtorki i Czwartki z Shell V-Power„, dzięki której możemy zatankować Diesel lub benzynę premium w cenie paliw podstawowych. Wtorki przeznaczone są na ulepszoną benzynę (Shell V-Power 95), a czwartki na wzbogacony olej napędowy (Shell V-Power Diesel).

Shell V-Power Diesel - pistolet paliwowy
fot. Piotr Malecki / Getty Images

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Czym jest paliwo premium?

Diesel lub benzyna premium posiadają specjalny skład uszlachetniaczy, które czynią z nich nie tylko źródło energii. Zawarte w paliwie dodatki czyszczą cały układ paliwowy, np. usuwając osady nagaru z silnika. Jeżeli te przestają się pojawiać, jednostka napędowa od razu jest dużo sprawniejsza. Dzięki temu kierowcy bardzo szybko mogą zweryfikować, czy naprawdę zatankowali coś lepszego. Więcej o tej fantastycznej technologii przeczytasz TUTAJ.

Jednak korzyści jest tutaj znacznie więcej, ponieważ stosowanie Shell V-Power 95 lub Shell V-Power Diesel nie tylko usuwa nagar, ale zapobiega jego powstawaniu. Tak przeczyszczony i zabezpieczony paliwem premium układ paliwowy to zwyczajnie wydłużenie żywotności układu. Jednostki napędowe bez osadu nie posiadają popularnego efektu utraty mocy. Ten nie jest bowiem konsekwencją wieku silnika, a jego czystości. O pozostałych zaletach tych ulepszonych paliw przeczytasz TUTAJ.

Na stacji Shell przygotujesz samochód na zimę
fot. Piotr Malecki / Getty Images

Gdzie ich szukać?

Paradoksalnie wzbogacony olej napędowy lub benzyna nie są dostępne na wszystkich stacjach sieci Shell. Choć dystrybutor z paliwem premium znajdziemy na większości, to przed wyprawą do najbliższego punktu, warto sprawdzić ich listę TUTAJ. W widocznej na stronie tabeli są wyszczególnione nie tylko adresy stacji, ale i skład dystrybutorów. Upewniając się o dostępności, warto spróbować jak jazdy na paliwie premium w obniżonej cenie.

Wizyta na stacji paliw Shell to także okazja do zdobycia innych wyjątkowych rzeczy. Obecnie promocją są tam objęte znakomitej jakości kubki termiczne, które zapewniają ciepło przez kilka godzin. Są bezpieczne do samochodu ponieważ wyposażono je w zabezpieczenie przed kapaniem. Można je kupić w cenie 11,99 zł, jeśli zbierzemy komplet naklejek wydawanych na stacjach Shell (we wtorki i czwartki jest o nie łatwiej). Alternatywnie można skorzystać z 2500 punktów lojalnościowych, zebranych w Shell ClubSmart. O wszystkich szczegółach można dowiedzieć się na www.shell.pl/.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News