To ostatni moment na dofinansowanie 120 zł na Diesel, benzynę lub LPG. Do kiedy polscy kierowcy mogą je odebrać?

To ostatni moment na dofinansowanie 120 zł na Diesel, benzynę lub LPG. Do kiedy polscy kierowcy mogą je odebrać?

Diesel benzyna LPG

Podaj dalej

Kwiecień to kolejny miesiąc, w którym tankowanie paliwa nie jest tanie. Benzyna i Diesel średnio powyżej 5,10 zł za litr oraz LPG ponad 2,50 zł litr to ceny bolesne dla portfeli kierowców. W tej sytuacji warto nie zapomnieć o dofinansowaniu nawet 120 zł do paliwa. Przysługuje ono wszystkim Polakom, ale na odbiór świadczenia zostało coraz mniej czasu. Jak je zdobyć dowiesz się TUTAJ.

Do kiedy można brać dofinansowanie?

Polscy kierowcy mogą skorzystać w tym roku z jednorazowego bonu paliwowego na dowolną stację i dowolne paliwo. Polega to na tym, że dostajemy kartę przedpłaconą MasterCard, którą można zapłacić przy kasie nawet za 120 złotych. Często to ponad połowa baku, a więc nawet kilkaset kilometrów za darmo. Jednak kwiecień to ostatni miesiąc, w którym można skorzystać z odebrania karty przedpłaconej na Diesel, benzynę lub LPG. Wszystkie szczegóły opisano w regulaminie akcji TUTAJ.

karta przedpłacona Michelin

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Bon jest wydawany osobom, które zdecydują się na zmianę opon. Nie chodzi jedynie o zmianę zimowych na letnie, ale o zmianę z przestarzałych na nowoczesne. Chodzi konkretnie o zakup jednych z innowacyjnych opon letnich MICHELIN, których technologia wprawia w osłupienie. Karta zasilona kwotą 120 zł przysługuje tym, którzy zakupią minimum 18-calowe ogumienie (lub większe). Trzeba się pospieszyć, bowiem takich bonów jest tylko 1600. Kupno 16- lub 17-calowych opon umożliwia odbiór bonu o wartości 60 zł. Szczegóły TUTAJ.

Jaka technologia ma mnie powalić?

Przez lata polskim kierowcom utarło się, że ogumienie nie ma jakiegoś wielkiego znaczenia. Owszem, na nowym komplecie zawsze było czuć różnicę, ale już po sezonie, dwóch ten efekt wow znikał. Utrata właściwości nowej opony nie jest jednak elementem, którego nie da się wyeliminować. Nowe technologie, na które postawiło MICHELIN umożliwiły stworzenie innowacyjnego ogumienia. Parametry dotyczące przyczepności czy drogi hamowania są na wysokim poziomie od nowości do zużycia (poznaj je TUTAJ).

Opona letnia Michelin Primacy 4

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Co to znaczy do zużycia? MICHELIN stworzył ogumienie tak, aby działało nawet przy… 1,6 mm bieżnika! Odpowiada za to wielowarstwowa kompozycja mieszanki, która wraz ze ścieraniem się odsłania nowe lamele lub poszerza niektóre elementy nacięć. Dzięki temu bieżnik dynamicznie dopasowuje się do stanu opony tak, aby zapewniała podobny poziom bezpieczeństwa.

W których oponach ją znajdę?

Ta technologia nazywa się EverGrip i jest dostępna nawet w dość podstawowym modelu opon letnich MICHELIN Primacy 4. Jeżeli potrzebujemy jednak ogumienia, które sprosta okazjonalnej sportowej jeździe to warto sięgnąć po MICHELIN Pilot Sport 4S. Warto zwrócić uwagę na to, że wysoki poziom przyczepności nie sprawia, że te opony wpływają na większe spalanie. Istotne jest także to, iż istnieje osobny model MICHELIN Pilot Sport 4 SUV dla większych aut, które generują inne przeciążenia niż kompakty.

Opona Michelin Pilot Sport 4 SUV na Skoda Kodiaq RS

Do skorzystania z karty paliwowej warto także sięgnąć po opony, które zapewniają bezpieczeństwo w miejscach, gdzie aura jest niepewna. Mowa o nowoczesnych oponach całorocznych MICHELIN Crossclimate+, na nowo definiujących uniwersalne ogumienie. Ich zaskakująca wydajność latem i zimą jest nieosiągalna dla konkurencji. Dotyczy to nie tylko produktów dla aut osobowych, ale i dostawczych. Dla nich stworzono specjalną wersję opon MICHELIN Agilis Crossclimate.

Wszystkie z wymienionych opon kwalifikują się do odbioru karty przedpłaconej na Diesel, benzynę i LPG z dowolnej stacji. Ich wszystkie szczegóły znajdziesz TUTAJ. Pamiętaj, że akcja trwa do końca kwietnia 2021 r.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News