To nie prima aprilis! Potężny spadek cen za Diesel w Polsce. Kierowcy zatankują taniej na tych stacjach paliw [LISTA]

To nie prima aprilis! Potężny spadek cen za Diesel w Polsce. Kierowcy zatankują taniej na tych stacjach paliw [LISTA]

Podaj dalej

Diesel tańszy o kilkadziesiąt groszy na litrze brzmi jak żart na prima aprilis? To jednak prawda, bowiem dziś najlepszej klasy olej napędowy można tankować z potężną obniżką, ale tylko na wybranych stacjach paliw. Pełna lista jest dostępna TUTAJ (po otworzeniu, przewiń na dół strony).

Tak tani Diesel będzie oferowany jednak tylko dziś, w czwartek na stacjach sieci Shell. Jednak nie na wszystkich, dlatego tak ważne jest, aby TUTAJ sprawdzić listę stacji paliw. Jeśli dany punkt ma zaznaczone, że oferuje Shell V-Power Diesel, wówczas można go zalać po mocno obniżonej cenie. Konkretnie takiej samej, jaka danego dnia jest oferowana za zwykły olej napędowy. Czy zatem różni się Shell V-Power Diesel od oleju napędowego? (szczegóły TUTAJ).

shell

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Czy to coś w ogóle daje?

To specjalnie uszlachetnione paliwo, którego tankowanie przynajmniej raz na jakiś czas jest jak kuracja odmładzająca jednostki napędowej. Zawarte w tym paliwie premium dodatki pozwalają usuwać osady węglowe, które są efektem ubocznym jazdy na zwykłym dieslu. To przez nie z czasem odczuwamy spadek mocy silnika. Dlatego też nie zdziwcie się, że po zatankowaniu Shell V-Power Diesel wasz silnik wysokoprężny jakiś taki mocniejszy się wydaje.

Oczyszczona jednostka napędowa oznacza nie tylko bardziej wydajne spalanie paliwa, ale dłuższą żywotność. Regularne korzystanie z paliw premium odwleka ewentualną i kosztowną wizytę u mechanika z silnikiem. Shell V-Power Diesel nie tylko usuwa osady węglowe, ale zapobiega ich powstawaniu. Te nazwijmy to zdolności lecznicze przydają się zresztą całemu układowi paliwowemu „ropniaka”. Nikogo chyba nie dziwi fakt, że co trzeci klient Shell tankuje właśnie paliwa premium.

Shell oferuje zimowego Diesla wysokiej jakości

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Gdzie dziś taniej zatankować?

1 kwietnia 2021 r. nie będzie ostatnią okazją do zatankowania tak wzbogaconego diesla z dużą obniżką. Amerykańska sieć prowadzi teraz akcję „wtorki i czwartki z Shell V-Power„, dzięki który polscy kierowcy coraz chętniej sięgają po „zdrowotne” paliwa. We wtorki można zatankować taniej uszlachetnioną benzynę (Shell V-Power 95), a w czwartki lepszy olej napędowy (Shell V-Power Diesel). Adresy wszystkich stacji oraz oferowanych przez nich paliw można sprawdzić na liście TUTAJ. Po otworzeniu strony, przewiń na dół lub wyszukaj hasło „Lista stacji objętych promocją (PDF, 114 kB)”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News