To nagranie z drona w nowej fabryce Tesli w Niemczech ogląda się jak "Gwiezdne wojny"! Elon Musk stworzył coś niesamowitego [WIDEO]

To nagranie z drona w nowej fabryce Tesli w Niemczech ogląda się jak "Gwiezdne wojny"! Elon Musk stworzył coś niesamowitego [WIDEO]

Film z drona z nowej fabryki Tesli

Podaj dalej

W zeszłym tygodniu głównym wydarzeniem w branży samochodów elektrycznych było wielkie otwarcie fabryki Tesli w Niemczech. Elon Musk zgodził się, aby jeden z operatorów drona wykonał szalony przelot po Gigafactory Berlin w Gruenheide. To, co zarejestrowała kamera jest niesamowite!

To trzeba zobaczyć!

Nowa gigafabryka wyprodukowała już pierwsze egzemplarze elektrycznego SUV-a, czyli Tesla Model Y. Elon Musk osobiście wręczył pierwsze 30 szt. nowym nabywcom przy okazji już tradycyjny taniec. W trakcie wykonywania kocich ruchów najbogatszy człowiek świata próbował złapać drona, których na premierze pojawiło się kilka. Nagranie z jednego z nich staje się absolutnym hitem internetu.

Na powyższym filmie można zobaczyć ogrom i zaawansowanie technologiczne fabryki. Materiał ukazuje zwłaszcza doskonałą organizację i automatyzację zakładu w Brandenburgii. Nowoczesne maszyny to zresztą jeden z fundamentów sukcesu projektu Elona Muska. Dzięki nim, Tesla potrzebuje znacznie mniej czasu na wyprodukowanie kompletnego auta niż doświadczona konkurencja.

Mistrzowskie nagranie

Nie wiemy dokładnie, jakiego drona wykorzystano do tego nagrania, ale zarówno urządzenie, jak i operator to klasa światowa. To jak precyzyjnie udało się dokonać przelotów między różnymi przeszkodami budzi ogromny podziw. Film trwa nieco ponad 4 minuty, ale w żadnym momencie nie ma się ochoty go przerwać. Wręcz przeciwnie, wciąga coraz bardziej jak dobre kino na Netfliksie.

Materiał to także pokaz siły względem wielu nowych producentów, którzy myślą, że sprzedając auta elektryczne zdetronizują Teslę. Film raczej udowadnia im, jak długa droga przed nimi. Zresztą sam Elon Musk wielokrotnie przestrzegał, że łatwo jest zaprojektować auto lub przedstawić prototyp. Prawdziwe schody zaczynają się, gdy trzeba zorganizować ciągłość masowej produkcji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News