To jeden z najgorszych wypadków, jaki może się przytrafić. Tak dramatycznie wyglądała tragedia dwóch rodzin

To jeden z najgorszych wypadków, jaki może się przytrafić. Tak dramatycznie wyglądała tragedia dwóch rodzin

Podaj dalej

Potworną tragedię zarejestrowano w niedzielę, 12 lipca na drodze federalnej A-114 w rosyjskim okręgu szeksińskim. W koszmarnie wyglądającym wypadku 1 osoba zginęła, a 9 zostało rannych.

Tragedia wydarzyła się na 75. kilometrze trasy łączącej Wołdogę i Tichwin. 32-letni kierowca Łady Kaliny stracił panowanie nad autem na mokrej nawierzchni. Pojazd efektem wahadła ześlizgnął się na przeciwległy pas ruchu wprost pod rozpędzoną Ładę Largus, prowadzoną przez 36-latka.

Nagranie z wypadku

Moment zdarzenia uchwycił świadek posiadający wideorejestrator. Łada Largus przy dużej prędkości uderzyła w prawy bok Kaliny. Siedząca na prawym przednim fotelu 58-letnia pasażerka zginęła na miejscu. Rannych zostało łącznie 9 osób, w tym roczne dziecko, a także 4-latek i 6-latka.

Nagranie powinno być przestrogą dla wszystkich, którzy lekceważą dobre przygotowanie samochodu do drogi oraz kursy doszkalające kierowców. Nie wiemy dokładnie dlaczego auto wpadło w poślizg, ale z pewnością, gdyby zawieszenie i opony były w perfekcyjnym stanie, a kierowca potrafił wychodzić z poślizgu, to wówczas może do tragedii by nie doszło.

Wypadek w Rosji
fot. rusdtp.ru

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News