To było do przewidzenia! Polacy rzucili się po tańszy Diesel. To ostatnie godziny obniżki na olej napędowy

To było do przewidzenia! Polacy rzucili się po tańszy Diesel. To ostatnie godziny obniżki na olej napędowy

Diesel benzyna LPG

Podaj dalej

Ostatnie lata pokazały, że Polacy to prawdziwi łowcy okazji. Rodacy bardzo biegle orientują się w promocjach i nie inaczej jest wśród kierowców. Zgodnie z przewidywaniami dziś tworzą się kolejki na stacjach, ponieważ potężną obniżkę ma topowej jakości Diesel. Listę miejsc, gdzie można skorzystać z promocji znajdziecie TUTAJ.

Jakość ma znaczenie

Polacy coraz bardziej dojrzewają do kierowania się dobrą jakością, a nie tylko niską ceną. Oczywiście, nikt nie lubi przepłacać, ale chyba każdy kiedyś przekonał się, że najtaniej nie oznacza najkorzystniej. Ta zasada jest szczególnie widoczna na przykładzie paliw na stacjach. Choć podstawowy Diesel i benzyna spełniają określone przepisami normy, to jednak dopiero paliwa premium otwierają oczy kierowcom.

Na stacji Shell przygotujesz samochód na zimę
fot. Piotr Malecki / Getty Images

Paliwo premium to tylko z pozoru zwyczajny Diesel lub benzyna. Posiada dokładnie tę samą liczbę cetanową tudzież oktanową, ale różnicę robią zawarte w nich uszlachetniacze. W przypadku wyjątkowych paliw premium Shell V-Power, z silnika i układu paliwowego usuwane są osady nagaru i powstaje zabezpieczenie przed ich szybkim powrotem. Oczyszczona jednostka napędowa już po pierwszym zalaniu zaczyna działać żwawiej, oszczędniej, a to przekłada się także na dłuższą żywotność.

Duża obniżka na lepszy Diesel

Z tego względu paliwa premium są zazwyczaj o kilkadziesiąt groszy na litrze droższe. Nic dziwnego, że wielu kierowców ma opory, aby je wypróbować. Na szczęście właśnie trwa akcja „Wtorki i Czwartki z Shell V-Power„, która we wspomniane dni oferuje paliwa premium w cenie paliw podstawowych. We wtorki taniej zatankuje Shell V-Power 95 (benzyna premium), a w czwartki Shell V-Power Diesel (olej napędowy premium). O tym, że ich właściwości są prawdziwe potwierdzają statystyki, ponieważ już co trzeci klient stacji Shell leje do baku właśnie paliwa premium.

Shell V-Power Diesel - pistolet paliwowy
fot. Piotr Malecki / Getty Images

Dziś w czwartek przypada dzień na dużą obniżkę Shell V-Power Diesel. Polacy dobrze o tym wiedzą, dlatego już od rana na stacjach amerykańskiej sieci ustawiają się kolejki. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że warto przynajmniej raz na jakiś czas „przepłukać” silnik wysokoprężny czymś lepszym. Paliwa Shell V-Power teoretycznie znajdziemy na większości stacji Shell w Polsce, ale nie wszystkie punkty mają dystrybutory z ulepszonymi paliwami. Dla pewności warto sprawdzić listę TUTAJ z wykazem, co można zatankować na danej stacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News