Ten wyładunek 1000-konnego Ferrari SF90 Stradale to jakaś masakra! Kurier zniszczył auto za kilka baniek [WIDEO]

Ten wyładunek 1000-konnego Ferrari SF90 Stradale to jakaś masakra! Kurier zniszczył auto za kilka baniek [WIDEO]

Fatalna dostawa Ferrari SF90 Stradale

Podaj dalej

Gdybyście właśnie wydali kilka baniek na zupełnie nowe Ferrari SF90 Stradale, to pewnie oczekiwalibyście dużej ostrożności podczas dostawy. To nie zawsze wszystkim wychodzi, czego przykładem jest szokujący film z Brazylii.

Orzeł wylądował

W mediach społecznościowych pojawił się film, na którym widać żółte Ferrari SF90 Stradale wyładowywane na ulicę. Mówi się, że samochód został zamówiony przez dyrektora dużej firmy świadczącej opiekę zdrowotną. Ze względu na szereg dodatkowych opcji oraz wysokie podatki w Brazylii, cena wynosiła około 1,5 miliona dolarów (5,8 mln zł)! Hybrydowy hipersamochód już był w ogródku, już witał się z gąską, gdy zdarzyło się to, co na filmie poniżej.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Bav Majithia (@bhp)

Kierowca próbował opuścić rampę z Ferrari SF90 Stradale, ale ta zacięła się. Kurier postanowił coś pogmerać i rampa faktycznie ruszyła, ale bardzo gwałtownie. Ferrari SF90 Stradale zaliczyło twarde lądowanie, które najpewniej doprowadziło do kosztownych uszkodzeń. Trudno powiedzieć jak bardzo oberwało auto, ale podwozie i zawieszenie mogły zostać poważnie naruszone. Prawdopodobnie pojazd zarył też przodem o ciężarówkę.

Oszałamiające liczby

Ferrari SF90 Stradale to coupe, które jest marzeniem wielu miłośników sportowych samochodów. Pojazd napędza 4-litrowa, podwójnie turbodoładowana jednostka V8. Wraz z silnikiem elektrycznym kierowca ma do dyspozycji łącznie 1000 KM, co pozwala przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 2,5 sekundy. Pomaga w tym napęd na 4 koła i względnie niska masa jak na hypercara – 1600 kg. Najbiedniejsza wersja kosztuje w Polsce od 512 tys. euro brutto, czyli ok. 2,3 mln zł!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News