"Ten Volkswagen miał większe posiadanie piłki niż Turcja". Internet oszalał po inauguracji Euro 2020. Auto pędziło po murawie!

"Ten Volkswagen miał większe posiadanie piłki niż Turcja". Internet oszalał po inauguracji Euro 2020. Auto pędziło po murawie!

Volkswagen wjechał na murawę Euro 2020

Podaj dalej

Wczoraj z rocznym opóźnieniem rozpoczęto mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Mecz otwarcia Euro 2020 wywołał sensację jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Na murawę i to żwawym tempem wjechał bowiem samochodzik Volkswagena, który stał się hitem Internetu.

Zwariowany start Euro 2020

Volkswagen zastąpił Hyundaia w roli partnera logistycznego UEFA, co niemiecki koncern postanowił zaakcentować z przytupem. Gdy wszyscy oczekiwali na rozpoczęcie meczu Turcji z Włochami, na murawę wjechał zdalnie sterowany samochód. Szary pojazd dość szybko podjechał na środek boiska i doręczył futbolówkę, którą odebrał arbiter Danny Makkelie. Potem szybki nawrót i tyle go widzieli!

Opisaną scenę można zobaczyć na nagraniu powyżej, zresztą nie sposób się na nią nie natknąć w sieci. Zdalnie sterowany samochodzik przypominający elektrycznego Volkswagena ID. 4 podzielił Internet. Jedni byli rozczuleni i zachwyceni pomysłem, inni zażenowani i przerażeni, czy tak będzie już do końca turnieju. Nie zabrakło dowcipnisiów, którzy po klęsce Turków z Włochami 0:3 ironizowali, że VW miał większe posiadanie piłki niż drużyna pokonanych.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Pierwszy raz?

Niezależnie od tego, czy pomysł wykorzystywania zdalnie sterowanego autka jest dobry bądź zły, jedno jest pewne. Był to strzał w dziesiątkę, ponieważ wszyscy zaczęli o tym mówić, pisać i udostępniać zdjęcia lub nagrania. Dzięki temu Volkswagen wypromował ID. 4 nie tylko podczas transmisji telewizyjnej, ale także w social mediach. Trzeba przyznać uczciwie, że Volkswagen umie w reklamy, ale co ciekawe, nie był to taki pierwszy raz w historii.

Na wideo powyżej możecie zobaczyć próbę generalną, którą zrobiono w minioną niedzielę, 6 czerwca. Przed meczem towarzyskim Holandia – Gruzja (3:0) w Enschede na murawę wjechała pomarańczowa podobizna Volkswagena ID. 3. Jednak wtedy przeszło to kompletnie bez echa, co nie dziwi, zważywszy na rangę spotkania.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News