Ten szmelc nadawał się już tylko na złom. Kierowca przypadkiem zrobił nim madafakerskie parkowanie

Ten szmelc nadawał się już tylko na złom. Kierowca przypadkiem zrobił nim madafakerskie parkowanie

Podaj dalej

Awaria układu hamulcowego to bardzo poważna sprawa. W takiej sytuacji kierowca bywa mocno zaskoczony, co prowadzi do kompletnej utraty kontroli nad autem. Niektórzy mają jednak szczęście w nieszczęściu jak pewien mężczyzna z Rosji, który zaliczył fartowne parkowanie życia.

Kierowca był tylko pasażerem

Do zdarzenia doszło 1 lutego 2021 r. w Woroneżu. Na jednym ze skrzyżowań zatrzymał się kierujący Mitsubishi L200. Na widok pick-upa kierowca Łady próbował hamować, ale jego gruchot nie był w zbyt dobrej kondycji. Nierównomierne rozłożenie sił hamowania sprawiło, że auto wpadło w ogromny poślizg nadsterowny i wtedy stało się to.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Łada zawróciła epickim driftem (choć ciężko tu mówić o kontroli nad poślizgiem) i zrobiła kaskaderski manewr. Potocznie nazywa się to madafakerskim parkowaniem, czyli parkowaniem równległym w poślizgu. Niechcący kierowca Łady stał się bohaterem internetu, choć z pewnością nie planował zdobyć sławy w ten sposób.

Dbajmy o hamulce i opony

Teraz można sobie z tej sytuacji żartować, ale warto mieć na uwadze, że wiele osób miało tutaj niezwykłe szczęście. Niekontrolowany poślizg zawsze grozi potężnym wypadkiem, w którym można stracić życie. Dlatego też tak ważne jest dbanie o układ hamulcowy, który jest krytycznym elementem wpływającym na bezpieczeństwo. Podobnie jest z oponami zimowymi, które jeszcze mogą się przydać. Topowej jakości ogumienie wcale nie jest ponad możliwości finansowe przeciętnego Polaka, co sprawdzicie TUTAJ.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News