Ten szeryf z Peugeota musiał ostro spancerzyć się do zbroi. Kierowcy tirów otoczyli go na autostradzie A2 i już nie był taki fifarafa [WIDEO]

Ten szeryf z Peugeota musiał ostro spancerzyć się do zbroi. Kierowcy tirów otoczyli go na autostradzie A2 i już nie był taki fifarafa [WIDEO]

Szeryf otoczony przez tiry

Podaj dalej

W Polsce nie jest trudno znaleźć przykłady agresji drogowej. Wystarczy wyjechać w podróż, czego przykładem jest dzisiejsze nagranie z autostrady A2. Szeryf z Peugeota złośliwie spowalniał tam wyprzedzające się ciężarówki, ale w pewnym momencie już nie był z niego taki uber pro kozak.

Wyprzedzanie się tirów jak płachta na byka

Do zdarzenia doszło 8 lipca 2022 r. przed 15:00 na autostradzie A2 w okolicach lubuskiego Rzepina. Na nitce w kierunku Poznania jeden tir wyprzedzał co najmniej dwa inne zestaw ciężarowe. To było już za wiele dla kierowcy Peugeota, który natychmiast podjął decyzję o włączeniu trybu szeryf.

Kierowca francuskiego coupe uznał, że w obliczu wyższej konieczności musi złamać szereg przepisów ruchu drogowego. Zaczął od wyprzedzenia tirów pasem awaryjnym, po czym zjechał na lewy pas. Oczywiście zaczął wtedy hamować, aby jadący za nim tir wytracił prędkość, którą tak z trudem wypracował. Jednak od tego momentu jego misja zaczęła się komplikować.

Chwilę potem szeryf już tak nie kozaczył

Kierowcy tirów, zapewne w porozumieniu przez komunikację z użyciem CB Radio, wzięli Peugeota w tzw. kleszcze. Oznaczało to, że szeryf nie był w stanie żadną drogą wydostać się z pułapki. Ta sytuacja musiała być dla niego niezwykle stresująca, ponieważ już nie raz dochodziło do samosądów na szeryfach przez kierowców tirów. W tym przypadku skończyło się na strachu, ale pewnie i na wyciągnięciu wniosków. Kierowca Peugeota z podkulonym ogonem pognał przed siebie już nie zadzierając z kierowcami zawodowymi.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News