Ten skodziarz w tuningowanej Octavii już miał ciepło przy 180 km/h. Nagle jedna sytuacja uratowała mu życie

Ten skodziarz w tuningowanej Octavii już miał ciepło przy 180 km/h. Nagle jedna sytuacja uratowała mu życie

Podaj dalej

Wyciskanie dodatkowych koni mechanicznych zazwyczaj rodzi pokusę częstszego łamania ograniczeń prędkości. Pewien skodziarz z Indii dostał od losu drugą szansę, gdy podczas brawurowego wypadku tuningowaną Octavią omal nie pożegnał się z życiem.

Skodziarz wygrał na loterii

Autorem filmu ku przestrodze jest youtuber Prithwi Ray. Pasjonat motoryzacji z Nowego Delhi mocno doinwestował swoją Skodą Octavię. Jednostka benzynowa 1.8 TSI uzyskała nowe mapowanie oraz turbinę, dzięki czemu auto bardz żwawo wkręca się na obroty. Uzyskanie ponad 180 km/godz. nie zajęło mu zbyt wiele czasu i na szczęście także hamowanie.

Na filmie powyżej widać jak prawy pas zajeżdża mu nagle kierowca Hyundaia i20. Szczęśliwie test hamulców ze świeżymi, sportowymi klockami EBC wyszedł pomyślnie. Choć nagrywający zwyzywał kierowcę małego hatchbacka od „dupka”, to w rzeczywistości ten prawdopodobnie uratował mu życie. Tuż za zakrętem utworzył się zaskakujący korek, przed którym hamowanie mogłoby się nie udać.

Są do tego lepsze miejsca

Film jest doskonałym przykładem na to, że czasem przy tak dużych prędkościach, nasze życie zależy jedynie od szczęścia. Youtuber w tym wypadku je miał, ale opieranie egzystencji na loterii jest bardzo ryzykownym podejściem. Dużo lepiej jest sprawdzić możliwości swoje i samochodu na torze. Trackdayów i amatorskich imprez samochodowych na świecie nie brakuje, a to na nich lepiej szukać adrenaliny.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News