Ten prosty trik to gwarancja niższych wydatków na Diesel, benzynę i LPG. Polscy kierowcy robią to raz, a korzyści są na lata!

Ten prosty trik to gwarancja niższych wydatków na Diesel, benzynę i LPG. Polscy kierowcy robią to raz, a korzyści są na lata!

Prosty trik, żeby wydawać mniej na Diesel, benzynę i LPG

Podaj dalej

Ceny na stacjach paliw sprawiają, że na Diesel, benzynę lub LPG polscy kierowcy wydają zdecydowanie więcej niż rok temu. Są jednak sprawdzone sposoby na to, żeby wydatki na paliwo były mniejsze. Paradoksalnie nie trzeba ingerować w silnik lub układ paliwowy, a wyposażyć się w niezbędne elementy TUTAJ.

Oczywiście stan techniczny silnika, układu paliwowego, zawieszenia itd. – to wszystko ma realny wpływ na zużycie paliwa. Jednak polscy kierowcy często zapominają, że kolosalne znaczenie ma też jedyny element, który styka się bezpośrednio z nawierzchnią. Tak, to opony, które przy dzisiejszych technologiach są w stanie nie tylko zapewnić bezpieczeństwo, ale i bardzo ekonomiczną jazdę.

Opona Michelin Pilot Sport 4 SUV na Skoda Kodiaq RS
fot. Marcin Zabolski

W czym tkwi sekret?

Przed laty utarło się, że „oszczędna” opona o niskim oporze toczenia charakteryzuje się niską przyczepnością. Jednak dzięki najnowszym osiągnięciom inżynierów Michelin tę cechę pogodzono ze znakomitymi wynikami drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Opony letnie Michelin ze zoptymalizowanym oporem toczenia wygrywają testy skuteczności (zobacz TUTAJ), a w dodatku oferują te parametry na lata. W międzyczasie Diesel, benzyna lub LPG nie będą tak pochłaniane przez silnik.

Jak to w ogóle możliwe? Michelin opracowało fenomenalną technologię EverGrip. Dzięki niej wraz ze ścieraniem się opony, odsłaniane są kolejne warstwy mieszanki, która posiada, np. poszerzone kanały lub nowe lamele. To sprawia, że mimo coraz niższego bieżnika, nacięcia są zawsze dopasowane do tego, aby zapewnić bezpieczeństwo. Dość powiedzieć, że na jednym komplecie opon Michelin z EverGrip można jechać nawet z bieżnikiem 1,6 mm!

Opona letnia Michelin Primacy 4

Gdzie znaleźć takie nowinki?

Tak innowacyjne rozwiązania zawarto już w podstawowym i przystępnym cenowo modelu Michelin Primacy 4. Zaskakująco wysoki wpływ na oszczędność paliwa oraz znakomite osiągi podczas hamowania na mokrym asfalcie są wręcz zaskakujące. Kierowcy, którzy mają więcej koni pod maską i lubią czasem się wyszaleć na torze mogą wybrać z kolei oponę Michelin Pilot Sport 4S. To bardzo przyczepny produkt o wysokiej reaktywności i szerokim rancie ochronnym nie powoduje wysokiego spalania jak inne opony o sportowych osiągach. Warto wiedzieć, że powstała też odmiana Michelin Pilot Sport 4 SUV dopasowana do większych przeciążeń w crossoverach.

Być może niektórych zaskoczy fakt, że wspomniana wcześniej technologia EverGrip znalazła się nawet w oponach całorocznych! Mowa o przełomowym ogumieniu Michelin Crossclimate+, który gwarantuje bezpieczeństwo zarówno latem, jak i zimą. Takiego poziomu uniwersalności nie udało się osiągnąć żadnemu innemu producentowi. Tutaj także zadbano o to, aby zaoferować specjalną odmianę dla SUV-ów, a nawet aut dostawczych (Michelin Agilis Crossclimate). Dla niektórych kierowców, którzy podróżują po rejonach z bardzo zmienną aurą takie opony są prawdziwym zbawieniem.

karta przedpłacona Michelin

W jedne z wymienionych opon warto wyposażyć się zwłaszcza teraz, bo trwa niesamowita promocja. Jeżeli kupisz komplet TUTAJ to otrzymasz nawet kartę przedpłaconą na dowolne paliwo z dowolnej stacji. W przypadku zakupu 18-calowych opon lub większych na karcie bęzie do wykorzystania 120 zł. Jeżeli będą to 16-tki lub 17-tki to otrzymasz 60 zł, które możesz wydać na Diesel, benzynę lub LPG. Więcej o tej niezwykłej akcji przeczytasz TUTAJ.

Przeczytaj również