Ten prosty trik na tańszy diesel i benzynę stosuje coraz więcej kierowców w Polsce. Wystarczy zrobić jedną rzecz na stacji

Ten prosty trik na tańszy diesel i benzynę stosuje coraz więcej kierowców w Polsce. Wystarczy zrobić jedną rzecz na stacji

Prosty trik na tańszy diesel i benzynę

Podaj dalej

Kierowcy w Polsce z utęsknieniem wspominają ceny paliw z zeszłego roku, gdy diesel i benzyna były tańsze o ponad złotówkę na litrze. Obecnie najlepszy dla naszych silników olej napędowy lub benzyna to zdecydowanie większy wydatek. Jednak jest jeden prosty trik na to, aby na stacji paliw zapłacić mniej. Ten sposób dokładnie opisano TUTAJ.

O tym mogliście nie wiedzieć

Świadomość kierowców w naszym kraju rośnie zarówno w kwestii bezpieczeństwa, jak i dbałości o auta. W tej drugiej kwestii bardzo ważne jest to, co lejemy do baku. Choć zwykły diesel lub benzyna spełniają określone przepisami normy, to najlepsze dla silników są paliwa premium. Zawarte w nich dodatki uszlachetniające są niezwykle cenne, bowiem pomagają poprawić moc i żywotność silnika. O tym powinni pamiętać zwłaszcza użytkownicy starszych aut.

Shell oferuje zimowego Diesla wysokiej jakości

Tankując paliwo premium usuwamy szkodliwe osady nagaru, które pogarszają wydajność jednostki napędowej. Zanim oddamy auto na kosztowny przegląd silnika, czasem warto najpierw przepłukać go uszlachetnionym paliwem. Oczywiście jest ono zazwyczaj droższe o kilkadziesiąt groszy na litrze, ale Polacy mają prosty trik jak zatankować je za cenę zwykłej benzyny lub diesla. Wystarczy pojawić się na konkretnych stacjach paliw w odpowiednim momencie, co ujawniono TUTAJ.

Co tydzień promocja na diesel lub benzynę

Duże obniżki to zasługa akcji „Wtorki i czwartki z Shell V-Power”, która promuje stosowanie paliw premium. Można powiedzieć, że już dosyć skutecznie, bo co trzeci klient tej stacji tankuje uszlachetnioną benzynę lub ulepszony olej napędowy. Nie ma się co dziwić, ponieważ różnicę w działaniu silnika czuć niemal zaraz po zatankowaniu.

Shell V-Power Diesel - pistolet paliwowy
fot. Piotr Malecki / Getty Images

Jak skorzystać z promocji? Jeśli na stacjach Shell pojawimy się w dowolny wtorek, to wzbogacona dodatkami benzyna Shell V-Power 95 będzie w cenie paliwa podstawowego. Z kolei co czwartek kierowcy dużo taniej tankują Shell V-Power Diesel, czyli wzbogacony olej napędowy.

Ta znakomita promocja nie ma obecnie terminu ważności, więc jeśli przegapiliście swój dzień, wystarczy zaczekać do następnego tygodnia. Dystrybutory z paliwami premium Shell V-Power znajdują się na większości z ponad 300 stacji tej sieci w Polsce. Zdarzają się jednak drobne wyjątki, dlatego przed wyprawą warto sprawdzić dokładną listę TUTAJ. Tam wyszczególniono adresy każdego punktu z dostępnymi paliwami.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News