Ten prosty trik na tanie paliwo stosuje coraz więcej Polaków! Zadziała na niemal każdej stacji oferującej diesel, benzynę lub LPG

Ten prosty trik na tanie paliwo stosuje coraz więcej Polaków! Zadziała na niemal każdej stacji oferującej diesel, benzynę lub LPG

Prosty trik na tanie paliwo

Podaj dalej

Kierowcy w Polsce przetrwali apogeum podwyżek cen paliw, ale za diesel, benzynę i LPG wciąż płacimy więcej niż przed inwazją Rosji na Ukrainę. Teraz okazuje się, że Polacy stosują prosty trik, aby płacić mniej za paliwo. Wykorzystują do tego akcję ogłoszoną TUTAJ.

Tak naprawdę ten prosty trik jest w pełni legalny w Polsce, a w dodatku niesie ze sobą nie tylko korzyści finansowe. W tym kontekście nie jest on dla cwaniaków, a bardziej dla roztropnych kierowców. Nie da się jednak ukryć, że jego magnesem jest to, że po prostu się opłaca. Kierowca tankujący tym sposobem diesel, benzynę i LPG może zaoszczędzić na tankowaniu nawet 120 złotych. W wielu przypadkach to z pół baku!

Na czym polega prosty trik na tanie paliwo?

Do wykonania triku wystarczy prosty manewr. Na początku należy wejść TUTAJ i przeklikać zakup wybranych innowacyjnych opon Michelin. Od razu trzeba zaznaczyć, że zanim zaczniesz dywagować, czy nowe opony są ci w ogóle potrzebne, warto najpierw zaznajomić się, na czym polega owa innowacyjność. O tym jednak za chwilę, bo po zakupie kompletu opon letnich lub całorocznych Michelin jesteśmy na ostatniej prostej do tańszego paliwa.

Jeżeli bowiem nie dokonamy zwrotu produktu, to w ciągu 8-10 tygodni od daty zakupu otrzymam kartę przedpłaconą. Jest to karta Mastercard, więc można z niej skorzystać na dowolnej stacji z terminalem płatniczym. Możemy nią bowiem zapłacić za zatankowane paliwo, ale tylko do określonej kwoty. Jeśli kupimy opony na obręcze 18 cali lub większe, limit na karcie wyniesie 120 złotych. W przypadku opon w rozmiarze 16 lub 17 cali, na stacji zaoszczędzimy 60 złotych.

opony-michelin-pilot-sport-5
fot. Michelin

Nowe technologie też wpłyną na oszczędności

Przejdźmy jednak do wspomnianej innowacyjności, bowiem to, co osiągnęli inżynierowie Michelin jest zachwycające. Stworzyli bowiem opony, które oprócz bezpieczeństwa, zapewniają niższe spalanie paliwa oraz długowieczność. Ten ostatni argument jest niezwykle ważny, bo to oznacza, że pieniędzy na następny komplet opon nie wydamy przez lata. To zasługa tego, że opony Michelin konstruuje się tak, aby nawet przy bieżniku 1,6 mm – wydajność opony była niezwykle wysoka.

Takie nowe technologie znajdziemy w segmencie niedrogich opon, ale już klasy premium. Chodzi o zupełnie nowy model letniego ogumienia Michelin Primacy 4+ oraz najnowszą ewolucję najlepszych opon całorocznych Michelin Crossclimate 2. Niezwykłą trwałością charakteryzują się też nowe opony o zwiększonej reaktywności dla kierowców lubiących sportowe pojeżdżawki. Ich wybór powinien wówczas paść na model Michelin Pilot Sport 5. O zaletach każdej z tych opon przeczytasz TUTAJ oraz rozpoczniesz procedurę zdobycia bonu na paliwo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News