Ten nowy SUV Fiata będzie absolutnym hitem w Polsce! Cena będzie śmiesznie niska, ale największą furorę zrobi jego nazwa

Ten nowy SUV Fiata będzie absolutnym hitem w Polsce! Cena będzie śmiesznie niska, ale największą furorę zrobi jego nazwa

Fiat Uno powróci jako tani SUV

Podaj dalej

To może być punkt zwrotny dla Fiata, który jeszcze niedawno był jedną z najmocniejszych marek w Europie. Trwają intensywne prace nad wdrożeniem nowego SUV-a, który ma podbić rynek m.in. w Polsce. Plan jest prosty, bo ma być tani i nowoczesny.

Opel Mokka według Fiata

O tym, że prace nad tym projektem są zaawansowane przekonują najnowsze zdjęcia szpiegowskie. Nowy SUV Fiata ma powstać na bazie Opla Mokki, z którym może dzielić sporo podzespołów. Wciąż nie ma oficjalnego potwierdzenia, ale koncern Stellantis zapowiadał, że w 2023 r. Fiat ujawni SUV-a segmentu B. Jednym z jego atutów ma być bardzo niska cena za podstawową wersję.

Pojazd będzie pierwszym modelem Fiata, który powstanie na wspólnej platformie CMP. Z tej samej korzystają m.in. wspomniany Opel Mokka, ale i Peugeot 2008 czy DS3 Crossback. Dzięki temu Fiat będzie mógł wejść na rynek z hybrydowym SUV-em, zapewne w opcji plug-in. Przy coraz surowszych limitach emisji CO2 w Unii europejskiej, taki zelektryfikowany model będzie na wagę złota.

To nie pierwszy powrót Fiata Uno

Fiat Novo Uno
Fiat Novo Uno (2010-2021)

Co ciekawe, mówi się, że model ma być powrotem do popularnej nazwy Uno. Wcześniej spekulowano, że może będzie to wskrzeszenie modelu Punto. W Polsce Fiat Uno kojarzy się z mało urodziwym, kanciastym hatchbackiem. Jednak już w 2010 r. w Brazylii pojawił się Fiat Novo Uno, który nabrał nieco gabarytów. Model miał w tym czasie 2 liftingi, ale w ubiegłym roku podjęto decyzję o zakończeniu produkcji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News