Ten nowy sedan Volkswagena będzie kosztował śmieszne pieniądze! Cena jak za Dacię Logan w biedzie, ale wyposażenie pełen wypas

Ten nowy sedan Volkswagena będzie kosztował śmieszne pieniądze! Cena jak za Dacię Logan w biedzie, ale wyposażenie pełen wypas

Volkswagen sedan teaser

Podaj dalej

Okazuje się, że Volkswagen, w zgodzie ze swoją nazwą, jest w stanie produkować samochody dla ludu. Już 8 marca zobaczymy zupełnie nowego sedana, którego cena będzie na poziomie Dacii Logan w biedzie. Różnica między tymi modelami będzie jednak ogromna, bowiem wyposażenie nowości niemieckiej marki będzie o kilka pięter wyżej.

Sedan jak marzenie

Tani sedan Volkswagena nie będzie pozbawiony wielu nowoczesnych technologii. Auto powstanie na nowoczesnej platformie MQB-A0-IN. Pod maską zobaczymy 3-cylindrowy silnik benzynowy 1.0 TSI o mocy 115 KM oraz 4-cylindrowy 1.5 TSI o mocy 150 KM. W słabszej specyfikacji do wyboru będzie 6-stopniowy manual lub hydrokinetyczna przekładnia automatyczna. Mocniejszy wariant umożliwi wybór kultowej, 7-biegowej automatycznej skrzyni DSG.

Volkswagen Virtus sedan dla Indii?

Volkswagen zdecydował się już ujawnić kilka fotografii tzw. teaserów nowego sedana. Na obrazkach można dostrzec odważne linie i nowoczesne reflektory LED. Mimo niskiej ceny w środku ma pojawić się cyfrowy zestaw wskaźników oraz 10-calowy ekran dotykowy do obsługi infotainmentu. O możliwej rewelacyjnej cenie sedana wiemy z Indii, gdzie auta ma m.in. wejść na rynek. Spekuluje się, że auto ma kosztować 1 milion rupii, czyli niecałe 54 tys. zł. Śmiesznie tanio!

Co to za model?

Choć Volkswagen India jeszcze oficjalnie nie ujawnił nazwy modelu, wszystko wskazuje na to, że będzie to nowa wersja Volkswagena Virtus. Ten nieznany w Europie model jest jednym z hitów Ameryki Południowej, a teraz uznano, że podbije też inne rynki. Jednym z nich raczej nie będzie Europa, w której sedan jest coraz rzadszym wyborem (dominują SUV-y i hatchbacki). Jednak na Starym Kontynencie klientela ma dostęp do większych zasobów finansowych, a poza tym istnieją większe wymagania dotyczące kosztownych technologii bezpieczeństwa i redukcji emisji CO2.

Volkswagen Virtus z Ameryki Południowej
Volkswagen Virtus z Ameryki Południowej

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News