Ten nowy Diesel jest tak świetny, że Polacy kupują go w niesamowitych ilościach! Kierowcy mają w tym segmencie jednego faworyta

Ten nowy Diesel jest tak świetny, że Polacy kupują go w niesamowitych ilościach! Kierowcy mają w tym segmencie jednego faworyta

Ford Ranger Raptor diesel

Podaj dalej

Choć Diesel nie ma dobrej prasy w Europie, to odpowiednio skonstruowane silniki wysokoprężne wciąż przekonują masę klientów. Okazuje się, że Polacy uwielbiają szczególnie jeden z dwulitrowych silników Diesla, który wywindował specyficzny model na lidera segmentu. Tych samochodów na naszych drogach przybywa w zawrotnym tempie.

Rewelacja rynku

Silniki, o których mowa to niezwykle dynamiczne 2.0 EcoBlue od Forda. W najnowszej generacji są jeszcze mocniejsze i emitują mniej zanieczyszczeń. Te nowoczesne jednostki sprawiły, że hitem w Polsce stał się Ford Ranger (cena od 88 906 zł netto). Pick-upy kojarzą się Polakom raczej z USA, ale prawda jest taka, że moda na nie wkracza także do nas.

Ford Ranger Raptor

Z najnowszych danych wynika, że Ford Ranger jest zdecydowanym liderem segmentu pick-upów w Polsce. Tylko we wrześniu nowych nabywców znalazło 130 nowych Rangerów. To wzrost o 78,1 proc. względem ubiegłego roku. Od początku dekady ten model jest najchętniej wybieranym pick-upem nad Wisłą, z imponującą liczbą 1354 sprzedanych egzemplarzy. W porównaniu do 2020 r. to wzrost o 111,6 proc. (640 szt.). W ostatnim czasie jest to też hit flotowy, bowiem 30 egzemplarzy powędrowało do straży pożarnej (17) i PGNiG (13).

Ford Ranger Raptor

Jednak nie ma co się dziwić, bo Polacy lubią bezpieczeństwo i praktyczne rozwiązania. Mocarna rama, ogromna ładowność, szeroki wachlarz odmian nadwozia to nie wszystko, co przyciąga Polaków do Rangera. To także sprawdzony napęd na 4 koła i silniki Diesla EcoBlue o mocach 130, 170 lub nawet 213 KM w sportowej wersji Raptor. Do tego szybka i precyzyjna skrzynia manualna (6 biegów) lub nowoczesna 10-stopniowa, hydrokinetyczna przekładnia automatyczna.

Ford Ranger Raptor

Ford rośnie w Polsce

Ogólnie Ford zaliczy 2021 r. do całkiem udanych. Od stycznia do września marka spod znaku błękitnego owalu sprzedała 21 564 nowe samochody. Względem 2020 r. to wzrost o 18,8 proc. Z udziałem 5,36 proc. to szósta, najchętniej wybierana marka w Polsce. Najpopularniejszym modelem pozostaje Ford Focus (3 529), a za nim Puma (2 793). Tylko te dwa modele odpowiadają za 43,9 proc. sprzedaży. W top 3 modeli jest też Kuga, która po wzroście względem ubiegłego roku o 84,6 proc. jest jednym z trzech najchętniej wyberanych średnich SUV-ów z napędem plug-in hybrid. Wielkim sukcesem Forda są też samochody dostawcze. Marka jest wiceliderem rynku, dzięki modelom Transit oraz Transit Custom.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News