Ten niepozorny Volkswagen Sharan ma więcej mocy niż Audi R8! Rodzinny minivan na prostej idzie jak przecinak

Ten niepozorny Volkswagen Sharan ma więcej mocy niż Audi R8! Rodzinny minivan na prostej idzie jak przecinak

Minivan Volkswagen Sharan o mocy 700 KM

Podaj dalej

Wyścigi na 1/4 mili lub inna równoległa rywalizacja na prostej przyciąga najróżniejsze pojazdy. Jeśli nie są to nowiutkie supersamochody, to zazwyczaj wykorzystuje się mocno podłubane hot hatche. Są jednak i tacy, którzy do szybkiej jazdy szykują duże, auta rodzinne.

Minivan jak pocisk

W tym przypadku nie chodzi o kombi, a o minivana wybieranego zazwyczaj przez spokojnych kierowców. Jednak na rynku była dostępna odmiana z silnikiem 2,8 litra VR6. Jednostka benzynowa standardowo osiągała 204 KM, ale tunerzy potrafią wykrzesać z niej zawrotną moc. Właściciel tego Sharana nie patyczkował się i docelowo zwiększył powera aż 5-krotnie!

W sieci popularność zdobywa nagranie z jednego z niemieckich eventów z serii Race 1000. Te cykliczne wyścigi na 1/2 mili rozgrywane są niedaleko polskiej granicy na lotnisku Neuhardenberg, kilkadziesiąt kilometrów od Berlina. Ekstremalnie turbodoładowana VR6-tka opisywanego Sharana zrobiła tam niezwykłą furorę.

Ile to jedzie?

Choć na nagraniu powyżej szybciej rusza 510-konny Volkswagen Golf III, to prędkość maksymalną większą rozwijał Sharan. Było to nawet ponad 240 km/godz.! Plujący ogniem minivan z pewnością niejeden raz zaskoczy cwaniaków w sportowych furach. Jeśli ktoś nie ma pojęcia, że pod maską drzemie 700 „kucyków” może się mocno zdziwić.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News