Ten następca Nissana Micra może być wielkim hitem w Polsce! Będzie oferowany za śmieszne pieniądze [WIDEO]

Ten następca Nissana Micra może być wielkim hitem w Polsce! Będzie oferowany za śmieszne pieniądze [WIDEO]

Następca Nissana Micra

Podaj dalej

Nissan podczas konferencji online zaprezentował zwiastun następcy Nissana Micra dla Europy. Wynika z niej, że m.in. do Polski trafi nowoczesny, miejski samochód oferowany za śmieszne pieniądze. Jest to pewne, bo będzie można na niego wziąć nawet 27 tys. zł dofinansowania.

Tyle bowiem wynosi kwota maksymalnej dopłaty w programie „Mój elektryk”. Tak, następca Micry, który nie otrzymał jeszcze nazwy będzie autem elektrycznym z baterią. Dzięki dopłatom może stać się hitem nawet w Polsce, bo już jego cena bazowa ma być bardzo atrakcyjna.

Renault 5 przebrane za Nissana

Nissan EV Supermini

Nissan zaprojektuje jednak tylko wygląd oraz da swoje logo. Resztę podzespołów zapewni Renault, a pojazd będzie powstawał razem z Renault 5 na północy Francji. Mały hatchback francuskiego producenta wejdzie do produkcji jeszcze w tym roku. Następca Nissana Micra najwcześniej w 2023 r.

Na szczegóły techniczne musimy jeszcze trochę poczekać. Jedno jest pewne, auto otrzyma platformę CMF B-EV, która stanowi bazę dla zeroemisyjnej oferty aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi. Na teaserze (widocznym poniżej od 37 minuty i 37 sekundy) widać jego sylwetkę oraz bogate oświetlenie LED.

Projekt wciąż owiany tajemnicą

Dyrektor operacyjny Nissana, Ashwani Gupta nie zdradził wielu szczegółów na konferencji. Oświadczył, że „przyciągający wzrok kompaktowy samochód elektryczny” pojawi się w najbliższej przyszłości. „Zastępując naszą kultową Micrę, jestem pewien, że ten nowy model zapewni dalsze emocje naszym klientom w Europie” – dodał. O terminie ujawnienia danych auta powiedział: „nazwa, data debiutu i szczegóły techniczne zostaną opublikowane w odpowiednim czasie”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News