Ten madafakerski tuning czyni z Audi RS Q8 najszybszego SUV-a na świecie! Porażające osiągi 4-litrowego V8 biturbo

Ten madafakerski tuning czyni z Audi RS Q8 najszybszego SUV-a na świecie! Porażające osiągi 4-litrowego V8 biturbo

Podaj dalej

Choć najszybszym, produkcyjnym SUV-em na świecie jest Bentley Bentayga Speed (306 km/godz.), to za chwilę to miano przejmie limitowana edycja Audi RS Q8. W zasadzie to nie Audi, a ABT RSQ8-R.

Renomowany tuner ABT Sportsline wypuści własną serię samochodów, dla których bazą jest wspomniane Audi RS Q8. To podobny schemat jak w przypadku Alpiny, która wykorzystuje konstrukcje BMW. Z okazji 125-lecia firmy ABT, niemiecki potentat tuningowy wyprodukuję 125 egzemplarzy SUV-a o naprawdę dzikich osiągach. Każda sztuka będzie posiadać własny numer.

ABT RSQ8-R

Co to za bestia?

ABT oferuje już pakiety tuningowe do modelu RS Q8, ale z okazji jubileuszu postanowiono zaszaleć naprawdę mocno. Dzięki zaawansowanej technicznie jednostce sterującej ABT Engine Control i specjalnie zaprojektowanemu intercoolerowi, 4-litrowy silnik biturbo V8 w RSQ8-R generuje 740 KM mocy i 920 Nm momentu obrotowego. Pozwala to dużemu SUV-owi osiągnąć prędkość maksymalną aż 315 km/godz. po opcjonalnym zdjęciu elektronicznego kagańca.

ABT RSQ8-R

Walory dźwiękowe zapewnia nie tylko profesjonalny system audio, ale i autorski układ wydechowy ABT ze stali nierdzewnej. Posiada on cztery (prawdziwe) końcówki o średnicy 102 mm (4 cale), które gwarantują niezwykłe doznania słuchowe. Wrażenia wizualne zawdzięcza się nowemu pakietowi aerodynamicznemu z wykorzystaniem karbonu. Agresywny design dopełniają 23-calowe felgi z oponami 295/35 R23.

ABT RSQ8-R – galeria zdjęć

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News