Ten jednorazowy dodatek wakacyjny da Polakom ulgę finansową podczas urlopu lub po nim. Kto szybciej się zgłosi, ten prędzej go dostanie

Ten jednorazowy dodatek wakacyjny da Polakom ulgę finansową podczas urlopu lub po nim. Kto szybciej się zgłosi, ten prędzej go dostanie

bon turystyczny wsparcie dodatek świadczenie pieniądze

Podaj dalej

Tegoroczne wakacje z pewnością uderzą po kieszeni każdego w naszym kraju, gdy popatrzymy na panującą drożyznę. Wytchnienia finansowego może zapewnić jednorazowy dodatek wakacyjny, o który warto postarać się jak najszybciej. Szczegóły tego jak go zdobyć czytelnie opisano TUTAJ.

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Michelin.

Wysoka inflacja sprawia, że Polacy musieli pogodzić się z faktem, iż w tym roku letni urlop będzie drogi. Rodzinny budżet nigdy nie jest z gumy, ale w tym roku można go nieco wspomóc. W zasadzie każdy kto odpowiedzialnie szykuje się na wakacje, może sięgnąć po jednorazowy dodatek finansowy. Dzięki niemu wyjazd na urlop nie będzie aż tak kosztowy, a niektórym da nieco wytchnienia po jego zakończeniu.

Karta upominkowa Orlen
fot. materiały prasowe

Jak najszybciej otrzymać dodatek?

Ten jednorazowy dodatek wakacyjny obniży ważną składową środków niezbędnych do wyjazdu na urlop. Mowa o paliwie, które choć tańsze niż rok temu, tanim wciąż nie jest. Wspomniany dodatek ma formę karty podarunkowej Orlenu, czyli można nim zapłacić za paliwo na wakacje na stacjach wspomnianej sieci. To, ile mniej zapłacimy za tankowanie, zależy od naszych odpowiedzialnych przygotowań. W zależności od wyboru opcji limit bonu wynosi od 60 do 120 zł.

Zdobycie bonu zaczyna się od wejścia TUTAJ i zakupu kompletu (4 szt.) innowacyjnych opon Michelin. To bardzo ważne, aby przed podróżami zadbać o bezpieczeństwo wybierając ogumienie premium. W końcu to jedyny element auta, który ma styczność z nawierzchnią i nie warto na tym zbyt oszczędzać. Na szczęście opony Michelin są i tak oferowane w rozsądnej cenie zważywszy na ich możliwości. Jeśli zdecydujemy się na opony w rozmiarze 16 lub 17 cali to dostaniemy bon na 60 zł. W przypadku zakupu opon 18-calowych lub większych, karta będzie miała limit 120 zł. Wysyłka bonów nastąpi w ciągu 10-12 tygodni od zamówienia, ponieważ musi minąć czas na ewentualne zwroty.

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2
fot. Michelin

Jakie innowacje dostaje się w oponach Michelin?

Jednak to nie koniec oszczędności, ponieważ generują je także wspomniane innowacje. Zoptymalizowany opór toczenia w nowych oponach Michelin sprawia, że wpływają one na zmniejszenie zużycia paliwa. Nie odbywa się to kosztem wydajności hamowania na mokrej nawierzchni czy przyczepności. Nowe technologie pozwalają też zapomnieć na wiele lat o budżecie na kolejne opony. Technologia EverGrip utrzymuje wydajność ogumienia nawet, gdy bieżnik stępimy do 1,6 mm (prawne minimum). Prędzej trzeba będzie kupić nowy samochód, niż wymienić takie opony.

Co ciekawe, naszpikowane takimi innowacjami są nie tylko opony letnie, ale i całoroczne. Ten rodzaj ogumienia zyskuje cały czas na popularności w naszym kraju, głównie z racji uwarunkowań pogodowych zimą. Teraz można też kupić nową generację najlepszych opon wielosezonowych na rynku, czyli Michelin Cross Climate 2. Decydując się na opony letnie, większość zapewne postawi na dopracowany model Michelin Primacy 4+. Z kolei posiadacze mocniejszych aut, na pewno docenią opony Michelin Pilot Sport 5, które nadają się nie tylko do codziennej jazdy, ale i do ostrzejszej jazdy na torze.

Opony Michelin Pilot Sport 5
fot. Michelin

Szczegółowe dane wszystkich opon oraz regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News