Ten film obejrzano już 380 tys. razy. Młody chciał pokazać, że umie driftować BMW serii 6. Co mogło pójść nie tak? [WIDEO]

Ten film obejrzano już 380 tys. razy. Młody chciał pokazać, że umie driftować BMW serii 6. Co mogło pójść nie tak? [WIDEO]

Nieudany drift BMW

Podaj dalej

Udział w zlotach samochodowych, często podpuszcza młodych kierowców do robienia popisówek. Niestety często kończy się to totalną kompromitacją na oczach tłumu ludzi, po czym film szybko trafia do sieci. Tak też było w przypadku kierowcy BMW serii 6 (E24), który chciał pokazać, że umie driftować.

Szkoda BMW

Na nagraniu poniżej, które na YouTube obejrzano już 380 tys. razy widać jak różne ciekawe samochody opuszczają teren zlotu. Nie brakuje Lamborghini, BMW, amerykańskich muscle carów i innych superaut, na których fani motoryzacji zawieszają oko. W końcu nadjechał młody kierowca starszego BMW serii 6 i uznał, że zaprezentuje swoje drifterskie umiejętności.

Na nagraniu powyżej widać, że wszystko błyskawicznie wymknęło się spod jego kontroli. Choć faktycznie młody wprawił auto w poślizg, to ewidentnie widać, że nieumiejętnie dawkował gazem podczas tego popisu. Efekt wahadła szybko poprowadził go na pobliski krawężnik, który okazał się niszczycielski dla obniżonego zawieszenia oraz miski olejowej.

Ulica to nie miejsce na takie rzeczy

Niestety po raz kolejny młody kierowca przekonał się o tym, że w otwartym ruchu drogowym nie powinno się próbować driftu. Podczas takich ewolucji zawsze może coś pójść nie tak, a jazda w poślizgu kontrolowanym to coś więcej niż dodanie gazu w aucie tylnonapędowym. Takie rzeczy najlepiej jest potrenować na zamkniętych obiektach, gdzie zresztą ma się jeszcze większą swobodę do driftu. A co jeśli chccemy być podziwiani przez publiczność? Cóż, najpierw trzeba nauczyć się faktycznie driftować, a potem może próbować swoich sił w oficjalnych zawodach. W Polsce czy Europie nie brakuje lig driftingowych, także dla amatorów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News