Ten bezwzględny boss nie ma serca! Zaoferował nastolatkowi kosmiczny samochód, ale jeśli go zepsuje, czeka go nietypowa kara

Ten bezwzględny boss nie ma serca! Zaoferował nastolatkowi kosmiczny samochód, ale jeśli go zepsuje, czeka go nietypowa kara

Bezwzględny boss Andrea Adamo i Oliver Solberg

Podaj dalej

Dobry szef wie, że czasem odpowiednia motywacja może poprawić wydajność pracownika. Czasem te metody wydają się dosyć bezwzględne, ale liczą się efekty. Przykładem tego może być niezwykły układ, jaki utalentowanemu 19-latkowi zaproponował dowodzący rajdowym zespołem Hyundaia, Andrea Adamo.

Fabryczna ekipa Hyundai Motorsport zapowiedziała, w jakim składzie pojawi się na przedostatniej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC), Rajdzie Katalonii. 380-konnego Hyundaia i20 Coupe WRC otrzyma m.in. Oliver Solberg. Już prawie 20-letni syn byłego mistrza świata (Pettera Solberga) w dniach 14-17 października po raz czwarty w życiu zaliczy rajd samochodem WRC, trzeci w światowym czempionacie. Młody musi jednak uważać na samochód, bo w przypadku grubszej awarii, czeka go nietypowa kara.

Oliver Solberg znów wsiądzie do Hyundaia i20 Coupe WRC

Jaka kara wisi nad Solbergiem?

„Jego celem jest ukończenie rajdu i uzgodniliśmy, że za każdy nieukończony odcinek specjalny, spędzi tydzień pracując jako mechanik w Hyundai Motorsport!” – zapowiedział ekscentryczny Andrea Adamo. Motywacja do zaliczenia czystego rajdu jest tutaj nieprzypadkowa. Młody Solberg, choć ma imponujące tempo, ma w tym sezonie wiele wypadków, które rujnują jego dorobek w stawce WRC 2.

Przejechanie całego Rajdu Katalonii jest też ważne pod kątem przyszłości, bowiem Szwed (sławny tata ma obywatelstwo norweskie) jest typowany do posady w fabrycznym teamie Hyundaia. Wybór Hiszpanii jest nieprzypadkowy, ponieważ jest to impreza, która powinna być stałym elementem kalendarza WRC. Dla Olivera Solberga będzie to też drugi występ Hyundaiem i20 Coupe WRC. Poprzedni miał miejsce w treningowym starcie podczas włoskiego Rally di Alba, zakończonym zwycięstwem 19-latka.

19 podejście Sordo

W kultowym Rajdzie Katalonii zobaczymy co najmniej 4 Hyundaie i20 Coupe WRC. Auto Solberga prawdopodobnie będzie serwisować satelicki zespół Hyundai 2C Competition. W fabrycznym motorhome znajdą się egzemplarze, które poprowadzą etatowi kierowcy – Thierry Neuville oraz Ott Tänak. Specjalnie dla miejscowych kibiców Katalonię włączono do harmonogramu Daniego Sordo, zaliczającego niepełny program w mistrzostwach świata. Kantabryjczyk 8-krotnie stawał na podium „domowej” rundy WRC, ale przez 18 edycji nigdy nie zdołał jej wygrać.

Nowy kompan mistrza Polski

Ciekawe zapowiada się też skład Hyundaia w kategorii WRC 2. Oprócz rajdowego mistrza Polski, Jariego Huttunena – fabrycznego i20 N Rally2 otrzyma Teemu Suninen. Fin przez 5 lat był związany z M-Sport Ford World Rally Team, z którym zdobył 3 podia w WRC. 27-latek w Rajdzie Finlandii pojedzie jeszcze Volkswagenem Polo GTI R5, ale od Rajdu Katalonii będzie oficjalnym zawodnikiem Hyundai Motorsport. Kierowca prowadzony przez wpływowego menedżera Timo Jouhkiego liczy zapewne na angaż w ekipie z Alzenau w hybrydowej erze WRC (od 2022 r.).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News