Ten 35-letni Fiat 125p ma wsadzone turbo z Lancii Delta Integrale! Jest mocniejszy od Subaru Impreza GT i kosztuje grosze

Ten 35-letni Fiat 125p ma wsadzone turbo z Lancii Delta Integrale! Jest mocniejszy od Subaru Impreza GT i kosztuje grosze

Fiat 125p Groch DOHC Turbo na sprzedaż

Podaj dalej

Motoryzacyjne legendy PRL zyskują obecnie mocno na wartości, a w sieci można znaleźć także niezwykle dopieszczone egzemplarze po tuningu. Jedna z takich perełek właśnie jest na sprzedaż i to za śmieszne pieniądze! To doskonale znany z polskich zlotów Polski Fiat 125p Groch DOHC Turbo.

Co skrywa ten turbo kredens?

Opisywany samochód pochodzi z 1986 r., a autor projektu wszedł w jego posiadanie 12 lat temu. Od tamtego czasu „groch” przeszedł szereg ciekawych przeróbek. Pod maską wylądował silnik 2.0 DOHC i skrzynia z Fiata 132. Gdy dołożono turbo z Lancii Delta Integrale udało się uzyskać moc 221 KM, czyli więcej niż fabrycznie miało Subaru Impreza GT (211 KM). Na uwagę zasługuje boczny wydech, dający efektowne „marchewy”.

Fiat 125p Groch DOHC Turbo machewa
fot. facebook.com/GrochDOHC125p

Jak można zobaczyć na wideo poniżej, ten „kredens” po tuningu jest demonem driftu. Pomaga w tym m.in. elektroszpera, a do popisowych sprintów można wykorzytać launch control i 372 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Fiat 125p Groch DOHC Turbo także nieźle skręca (jest wspomaganie) i hamuje (tarcze 257 mm z Fiata Palio). W aucie znajduje się też oczywiście odpowiedni intercooler czy odchudzone koło zamachowe.

Oprócz charakterystycznego zielonego lakieru i brązowej maski w oczy rzuca się mocno obniżone zawieszenie. Stylu dodaje tunigowa żaluzja na tylnej szybie oraz 14-calowe felgi RSL Mohag. W środku znajdziemy rollbar, czyli tylną część rajdowej klatki bezpieczeństwa. O dobre trzymanie w fotelach Integroclin z kultowego Poloneza dbają pasy szelkowe Schroth.

To jest prawdziwa okazja!

Fiat 125p Groch DOHC Turbo z Lancii Delta Integrale
fot. facebook.com/GrochDOHC125p

Ten kultowy pojazd kilka dni temu pojawił się w serwisie OLX i jest oferowany na sprzedaż za zaskakująco niską cenę. Fiat 125p Groch DOHC Turbo może być twój za 36 tys. zł! Wydaje się to dość atrakcyjną ceną, zwłaszcza że sprzedający deklaruje świeżo wymieniony rozrząd, świece, przewody, olej i zregenerowane turbo. Według danych z oferty, pojazd znajduje się w warmińsko-mazurskim Sławkowie. Obecny właściciel zaznacza, że jazda testowa jest możliwa tylko i wyłącznie na fotelu pasażera!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News