Te nowe opony to teraz największy hit w Polsce! Mają samoregenrujący się bieżnik i są nie do zajechania

Te nowe opony to teraz największy hit w Polsce! Mają samoregenrujący się bieżnik i są nie do zajechania

Michelin Primacy 4+ samoregenerujący się bieżnik

Podaj dalej

W okresie, gdy kierowcy zmieniają opony z zimowych na letnie, w Polsce hitem staje się letnie ogumienie nowej generacji. Dzięki najnowszej technologii te nowe opony mają samoregenerujący się bieżnik, co gwarantuje niesamowite przebiegi. W dodatku kosztują normalne pieniądze, co można sprawdzić TUTAJ.

Przebieg rośnie, wydajność nie spada

Na rynku jest wiele opon, które mają naprawdę świetne parametry, gdy są w stanie nowym. Problem zaczyna pojawiać się jednak wraz z eksploatacją, w trakcie której wydajność spada. Jednak inżynierom Michelin udało opracować się nowe technologie, które z jednej strony zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i długowieczność ogumienia.

Przykładem tego jest zupełnie nowy model opon na rynku, czyli Michelin Primacy 4+. Najnowsza ewolucja przystępnej cenowo letniej opony premium już zachwyca Polaków swoimi możliwościami. Jedną z najbardziej interesujących rzeczy jest samoregenerujący się bieżnik, który pomaga utrzymać skuteczność hamowania na mokrej nawierzchni.

Opona letnia Michelin Primacy 4+
fot. Michelin

Jak to działa?

Tajemnicą sukcesu opon Michelin Primacy 4+ są dwie mieszanki gumowe o różnych właściwościach w bieżniku. Inteligentne połączenie dwóch mieszanek o różniej sztywności pozwala zrekompensować utratę kanalików i lameli wraz ze zużywaniem się bieżnika. Potwierdził to zresztą rygorystyczne testy TÜV SÜV Product Service, o których więcej można przeczytać TUTAJ.

Doskonałe rezultaty hamowania na mokrym asfalcie, nawet z głębokim aquaplaningiem (9 mm) to nie przypadek. Michelin Primacy 4+ posiada najwyższą klasę (A) przyczepności na mokrej nawierzchni także dzięki konstrukcji MaxTouch. Pozwala ona na maksymalizację obszaru kontaktu opony z podłożem i równomierne rozłożenie sił. Dotyczy to zarówno hamowania, przyspieszania, jak i pokonywania zakrętów.

Do tego darmowe paliwo

Popularność tego modelu opon letnich w Polsce ma jeszcze jedną przyczynę. Obecnie trwa akcja specjalna, dzięki której do zakupionego kompletu opon letnich Michelin dodawana jest karta na paliwo. Trzeba jedna to zrobić wchodząc TUTAJ i przeklikać transakcję wybranej opony. Jeżeli klient nie dokona zwrotu towaru, to po 8-10 tygodniach wysłana zostanie do niego karta przedpłacona Mastercard.

Z taką kartą można zapłacić za diesel, benzynę lub LPG wszędzie tam, gdzie jest terminal płatniczy. Bony mają limity kwotowe w zależności od wybranego rozmiaru opon. W przypadku zakupu ogumienia w rozmiarze 16 lub 17 cali można zatankować paliwo za darmo do kwoty 60 zł. Jeżeli zdecydujemy się na 18-tki lub większe, to na karcie jednorazowy limit wyniesie aż 120 zł. Szczegóły akcji opisano TUTAJ.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News