Te dopłaty na diesel, benzynę i LPG cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem! Tak kierowcy rekompensują sobie ceny paliw

Te dopłaty na diesel, benzynę i LPG cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem! Tak kierowcy rekompensują sobie ceny paliw

Dopłaty na paliwo w Polsce

Podaj dalej

Od początku roku ceny paliw w Polsce są na fali wznoszącej i niestety to koniec podwyżek. Kierowcy szukają najrozmaitszych sposobów, aby zredukować coraz wyższe koszty jazdy samochodem. Ostatnio jednym z popularniejszych sposobów jest dopłata na diesel, benzynę lub LPG, którą można dostać TUTAJ.

Dopłata na paliwo w Polsce – jak uzyskać?

Rekompensata za wysokie ceny paliw to pomysł, który jest realizowany w wielu krajach na świecie. W Polsce nie robi tego rząd, ale prywatna firma w zamian coś, co i tak kierowca powinien szybko nabyć. Chodzi o topowe opony zimowe lub innowacyjne ogumienie całoroczne Michelin, których nowe technologie wprawiają w osłupienie. Przeczytasz o nich TUTAJ.

Michelin Oponeo - akcja specjalna

W zamian za zakup opon 18-calowych lub większych, nabywca otrzymuje kartę przedpłaconą MasterCard z limitem 120 złotych. Może nią zapłacić za dowolne paliwo (diesel, benzynę i LPG) na dowolnej stacji paliw. Zakup ogumienia na 16- lub 17-calowe obręcze jest nagradzany kartą z limitem 60 zł. Taka dopłata to często duża ulga dla portfela.

Rośnie popularność opon całorocznych

Łagodne zimy sprawiają, że coraz więcej kierowców w Polsce decyduje się na opony całoroczne. Zwłaszcza że ich jakość i wydajność jest nieporównywalna z tym, co było dostępne przed laty. Nowym królem tego segmentu jest następca i tak najlepszej opony wielosezonowej. Od tego roku hitem jest bowiem Michelin Crossclimate 2.

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Ci, którzy mieli okazję się na niej przejechać są zachwyceni. Potwierdzają to zresztą niezależne testy TÜV, w których wynikło, że nie ma lepszej opony całorocznej pod względem hamowania i trakcji na śniegu. Michelin Crossclimate 2 jest też bezkonkurencyjny na suchej nawierzchni, a dodatkowo utrzymuje parametry nawet z niskim stanem bieżnika.

Jeśli zimówka to masz dwie opcje

Niezwykła trwałość to dziś znak rozpoznawczy francuskiego producenta, który opracował przełomową technologię EverGrip. Dzięki niej wraz ze zużywaniem się opony, bieżnik zaczyna zmieniać swój kształt, a nawet pojawiają się nowe elementy. Dzięki temu opony Michelin działają bardzo podobnie od nowości do zużycia. To inwestycja na lata, która zmniejsza wieloletni koszt bezpiecznego podróżowania samochodem. Technologię EverGrip znajdziemy w bestsellerowym produkcie zimowym, modelu Michelin Alpin 6. W testach Auto Bild te „micheliny” okazały się najbardziej trwałe spośród zimowej konkurencji.

Opona zimowa Michelin Pilot Alpin 5

Kierowcy poszukujący maksymalnej precyzji mogą też zdecydować się na model Michelin Pilot Alpin 5. To opony, które montuje się na nowe auta BMW, Mercedesa AMG, Audi czy Porsche. Oprócz wydajności pod względem poziomu przyczepności, ta „zimówka” ma zoptymalizowany opór toczenia i nie wpływa na pogorszenie spalania. W celu dopasowania do możliwości pojazdów, wypuszczono też wersję Michelin Pilot Alpin 5 SUV. Wszystko przez to, że crossovery generują znacznie większe przeciążenia i wymagają innych opon niż np. kompakty.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News