Tankujesz diesel lub benzynę? Uważaj gdzie to robisz! Kierowcy w Polsce natrafiają na dużą niespodziankę [LISTA STACJI]

Tankujesz diesel lub benzynę? Uważaj gdzie to robisz! Kierowcy w Polsce natrafiają na dużą niespodziankę [LISTA STACJI]

Uważaj gdzie tankujesz diesel lub benzynę

Podaj dalej

Polacy często tankują paliwo po prostu na najbliższej stacji paliw, ale nie jest to do końca słuszne podejście. Warto obserwować aktualne promocje poszczególnych sieci, bowiem można w ten sposób załapać się na spore obniżki lub atrakcyjne niespodzianki. Obecnie kierowców mocno przyciąga oferta, którą opisano TUTAJ.

Wiele sposobów na Ferrari

W Polsce jest ponad 400 stacji paliw Shell (pełna lista TUTAJ), a na większości z nich tankowanie wiąże się z wieloma benefitami. Często podwójnymi, bowiem lejąc do baku paliwa premium Shell V-Power Diesel lub Shell V-Power 95 pomagamy swojemu autu zwiększyć wydajność i czystość silnika, a przy tym otrzymujemy duży bonus. Dzieje się tak dlatego, że przy zatankowaniu 50 l paliwa Shell V-Power otrzymujemy 4 naklejki uprawniające do zakupu wyjątkowego supersamochodu Ferrari w promocyjnej cenie.

Na stacji Shell przygotujesz samochód na zimę
fot. Piotr Malecki / Getty Images

Chodzi o niezwykle atrakcyjne, zdalnie sterowane modele sportowe, o których marzą nie tylko kibice motorsportu. Z 4 naklejkami wystarczy zapłacić tylko 49,99 zł i wybrać 1 z 4 wyjątkowych Ferrari. Naklejki można oczywiście zbierać na raty, bo przykładowo 25 l paliwa Shell V-Power uprawnia do odbioru 2 naklejek. Po jednej naklejce dostaniemy za zatankowanie 25 l zwykłego diesla, benzyny (Shell FuelSave) lub LPG (Shell AutoGas).

Można też pominąć tankowanie i kupić na stacji dowolną kawę w zestawie ze smaczną kanapką, zapiekanką lub hot-dogiem. Alternatywą jest też 3700 pkt na karcie Shell ClubSmart, które można zamienić na wymarzony model Ferrari po dopłaceniu zaledwie złotówki. Po odbiorze wystarczy zainstalować na smartfonie aplikację Shell Racing Legends i sparować z odebranym na stacji modelem. Apka umożliwia także ściganie się online.

Potwór na track day czy legendy światowych torów?

Mistrzowska kolekcja Ferrari na stacjach Shell

Jednym z najciekawszych pojazdów dostępnych w promocji na stacjach Shell jest Ferrari FXX-K Evo. To słynny prototyp limitowany do zaledwie 40 egzemplarzy, którego właściciele… nie mogą zaparkować w swoim garażu. Wszystko dlatego, że ten hybrydowy potwór (łączna moc jednostki V12 i silnika elektrycznego to 1350 KM!) jest garażowany i serwisowany wyłącznie w Maranello. Ferrari dostarcza ten ekstremalny pojazd ich nabywcom prosto na tor, gdzie organizowany jest track day. Wyjazd tym modelem na drogi publiczne nie jest legalny.

Wśród innych fantastycznych modeli wiele osób zapewne zainteresuje się zeszłorocznym bolidem Formuły 1 zespołu Ferrari. Model SF1000 posiada malowanie z Grand Prix Toskanii 2020, czyli tysięcznego startu Ferrari w mistrzostwach świata F1. Kibice wyścigów długodystansowych zapewne zwrócą uwagę na broń ekipy AF Corse, czyli Ferrari 488 GTE, którym wygrali 24 godziny Le Mans 2019 w klasie LM GTE. Wzrok przyciąga też żółta pucharówka, czyli Ferrari 488 Challenge Evo z prestiżowego cyklu Ferrari Challenge. Każde z powyższych aut oraz regulamin promocji poznasz dokładnie TUTAJ.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News