Tanie paliwo w Polsce! Na tych stacjach diesel, benzyna i LPG kosztują nadal tyle, co w promocji [LISTA]

Tanie paliwo w Polsce! Na tych stacjach diesel, benzyna i LPG kosztują nadal tyle, co w promocji [LISTA]

Tanie paliwo w Polsce. Jak w promocji!

Podaj dalej

Kierowcy kolejny tydzień mierzą się z podwyżkami cen paliw w Polsce, które mogą jeszcze mocno wzrosnąć. Jednak są w naszym kraju stacje, gdzie wciąż oferuje się tanie paliwo. Podpowiadamy lokalizacje, w których diesel, benzynę i LPG tankuje się jak w promocji!

Ceny paliw rosną i będą rosnąć

Na razie nic nie wskazuje na to, aby miał to być październik pełen przecen na stacjach. Ceny ropy naftowej skoczyły do ok. 94 dolarów, złotówka jest słaba (choć już nie po 5 zł), a ceny w hurcie rosną niebezpiecznie szybko. To już widać na polskich stacjach, gdzie diesel podrożał średnio o 13 gr na litrze. Za olej napędowy płaci się już zazwyczaj 7,29 zł/l i to nie koniec podwyżek.

diesel zima unia europejska zakaz powietrze
fot. freepik.com – rcphotostock

Niewiele lepiej ma się benzyna 95-tka, która podrożała o odczuwalne 10 gr na litrze. Średnia ogólnopolska stawka za Pb95 to już 6,39 zł/l i także w tym przypadku kolejne wzrosty to kwestia dni. Na razie fala podwyżek nie objęła autogazu, bo LPG kosztuje tyle co tydzień temu (średnio 3,09 zł/l). W przypadku tego paliwa wzrosty stawek są jednak bardzo prawdopodobne.

Gdzie znajdziemy tanie paliwo w Polsce?

Jednak na mapie Polski są jeszcze miejsca, gdzie można liczyć na tanie paliwo. Wspomniane wcześniej ceny paliw to średnia ogólnopolska, czyli w niektórych miejscach musi być taniej i drożej.

paliwa paliwo benzyna diesel lpg
fot. freepik.com – ali_production

Z nowego raportu e-petrol.pl dowiadujemy się, że po benzynę najbardziej opłaca się jeździć na do Wielkopolski. Tam za Pb95 płaci się średni 6,34 zl/l (zatem niektóre stacje oferują to paliwo taniej).

Na liście najtańszych województw wciąż jest też województwo łódzkie. W centralnej Polsce najtaniej zapłacimy za diesel, bo tylko 7,24 zł/l. Wyjątkowo tani jest tam też autogaz, ponieważ średnia cena LPG to zaledwie 2,93 zł/l.

Tutaj za paliwo się trochę przepłaca

Od wielu tygodni na przeciwnym biegunie cenowym jest Dolny Śląsk. Z najnowszych danych e-petrol.pl wynika, że jest tam najdroższa benzyna Pb95 (6,45 zł/l). Koszmarnie drogi jest tam też LPG, za które stacje życzą sobie średnio 3,27 zł/l. Natomiast najdroższy diesel znajdziemy zazwyczaj na Podlasiu, bo za 7,36 zł/l.

Źródło: e-petrol.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News