Tak go załatwili fachowcy! Gdy auto spadało z podnośnika, było pod nim trzech mechaników. Jakim cudem nikt nie ucierpiał?

Tak go załatwili fachowcy! Gdy auto spadało z podnośnika, było pod nim trzech mechaników. Jakim cudem nikt nie ucierpiał?

Podaj dalej

Nieprawdopodobne nagranie z rosyjskiego warsztatu obiega Internet, ponieważ zarejestrowano prawdziwy cud. Fachowcy tak osadzili SUV-a na podnośniku, że ten nagle z niego spadł. W tamtym momencie pod autem znajdowało się trzech mechaników, a mimo to nikt nie został nawet ranny.

Fachowcy w akcji

Do zdarzenia doszło 27 marca 2021 r. w jednym z warsztatów w rosyjskim Soczi. Na nagraniu z monitoringu widzimy jak trzech mechaników ogląda podniesionego Hyundaia Tuscona. Gdy fachowcy dokonywali wnikliwych oględzin, nagle prawa strona pojazdu zaczęła się zsuwać z podnośnika. Auto momentalnie spadło na kafelki, cudem nie miażdżąc żadnego z mężczyzn.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

To niezwykłe nagranie można zobaczyć na wideo powyżej. Niestety warsztat zyskał tym nagraniem złą sławę, a dodatkowo dołożył sobie nieopłacalnej roboty. Hyundai Tuscon uległ poważnym uszkodzeniom, które serwis będzie musiał naprawić. Z perspektywy mechaników być może nie jest to jednak najgorszy scenariusz, bowiem z tyłu głowy mają pewnie fakt, że ledwo uszli z życiem. Wszystko stało się w ułamku sekundy!

Dlaczego do tego doszło?

Niestety takie wpadki najczęściej wynikają z błędów ludzkich. Niektórzy mechanicy przy wielu czynnościach popadają nieco w rutynę, a wtedy łatwo czegoś nie dopilnować. Owszem czasem awarii ulega sprzęt, ale trzeba mieć na uwadze to, że i on nie zawsze jest aktualizowany. W warsztatach często stoją maszyny, które pamiętają dawne czasy, gdy ludzie nie wybierali najczęściej SUV-ów. Oby nagranie z Rosji było impulsem dla wszystkich mechaników, aby zawsze dokładnie sprawdzać osadzenie auta na podnośniku.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News