Ta nowa promocja na stacjach Orlenu to nie prima aprilis! Polacy tankują do pełna, a płacą tylko za połowę

Ta nowa promocja na stacjach Orlenu to nie prima aprilis! Polacy tankują do pełna, a płacą tylko za połowę

benzyna diesel cena paliw paliwo ceny marża stacja paliw

Podaj dalej

Większości kierowców samochodów w Polsce doskwierają dość wysokie ceny paliw. Jednak w tej kwestii można sobie zafundować ulgę, bowiem na stacjach Orlenu funkcjonuje wyjątkowa promocja. Jeśli spełnimy jej warunki to w zależności od baku możemy zatankować auto do pełna, ale zapłacić tylko za połowę. To nie prima aprilis, a szczegóły czytelnie opisano TUTAJ.

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Michelin.

Polacy mają duży szacunek do tej promocji, ponieważ to nie jest zwykła obniżka. Akcja motywuje na zwiększenia bezpieczeństwa jazdy samochodem, co jest szczególnie ważne właśnie w Polsce. Odpowiedzialni kierowcy w nagrodę otrzymują kartę upominkową Orlenu, którą mogą uregulować rachunek lub jego część na dowolnej stacji tej sieci. To w jak dużym stopniu karta pokryje należność zależy od spełnienia prostych warunków promocji.

Karta upominkowa Orlen
fot. materiały prasowe

Jak działa ta promocja?

Zasada otrzymania karty jest prosta, bo najpierw trzeba wejść TUTAJ, wybrać i zakupić komplet (4 szt.) innowacyjnych opon Michelin. W przypadku zakupu opon na felgi 16- lub 17-calowe nasz bon na paliwo będzie miał limit 60 zł. Jednak wybór 18-calowego ogumienia nagradza się podwójnie i na karcie jest 120 zł do wykorzystania. Tyle zazwyczaj kosztuje w Polsce zatankowanie połowy ok. 45-litrowego baku na diesel lub benzynę. Wysyłka bonów następuje w ciągu 10-12 tygodni od zamówienia, ponieważ warunkiem jego otrzymania jest brak zwrotu towaru.

Na tym nie kończy się jednak ograniczanie wydatków na paliwo, bo pomaga w tym też wspomniana innowacyjność opon Michelin. Ich zoptymalizowany opór toczenia wpływa na niższe zużycie paliwa. Dodatkowo raczej nie będzie konieczności wydania pieniędzy na kolejny komplet opon po pierwszych kilku sezonach. Technologia EverGrip utrzymuje wydajność opon pod względem bezpieczeństwa nawet, gdy bieżnik stępimy do 1,6 mm (prawne minimum).

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2
fot. Michelin

Które opony wybrać tej wiosny?

Takie innowacje znajdziemy chociażby w oponach, które ostatnio robią furorę w Polsce. Kierowcy w naszym kraju coraz częściej stawiają na opony całoroczne, ponieważ aura bywa nieprzewidywalna. Jest to tym bardziej łatwe, od kiedy na rynku można kupić opony Michelin CrossClimate 2. To najnowsza generacja najlepszych opon wielosezonowych na rynku. Pewność poruszania się na nich o każdej porze roku zaskakuje pozytywnie coraz więcej kierowców.

Jednak ci, którzy nadal oczekują maksymalnej wydajności z pewnością postawią na opony letnie. Wspomniane technologie są też dostępne w bardzo popularnym modelu Michelin Primacy 4+. Ta opona zebrała imponujące recenzje za to, jak pomaga utrzymać kontrolę podczas aquaplaningu. W akcji promocyjnej bierze też udział model Michelin Pilot Sport 5. To ogumienie przeznaczone jest do jazdy na co dzień, ale i okazjonalnego wypadu na trackday.

Opony Michelin Pilot Sport 5
fot. Michelin

Szczegóły wszystkich modeli opon oraz regulamin opisanej tu promocji znajdziesz TUTAJ.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News