Ta kobieta urodziła dziecko jadąc Teslą na autopilocie! Elon Musk okrzyknięty bohaterem

Ta kobieta urodziła dziecko jadąc Teslą na autopilocie! Elon Musk okrzyknięty bohaterem

Tesla Model 3

Podaj dalej

Nieprawdopodobna historia wydarzyła sie w amerykańskiej Filadelfii. Kobieta urodziła tam dziecko jadąc Teslą w trybie autopilota! Elon Musk tak krytykowany za udostępnianie niedopracowanego trybu jazdy autonomicznej, teraz został okrzyknięty bohaterem.

Potentaci sektora nowych technologii zgodnie grzmią, iż Full Self Driving w Teslach to nie jest żadna autonomia. Mało tego, niedopracowana wersja beta stwarza niebezpieczeństwo. Choć FSD miewa wpadki, to gdyby nie upór Elona Muska, historia z Filadelfii mogła nie zakończyć się happy endem.

Jak do tego doszło?

Historię opisała amerykańska gazeta Philadelphia Inquirer. Właściciele Tesli, Yiran i Keating Sherry, zamierzali podrzucić syna do szkoły. Nagle Yiran odeszły wody, ale szybki przejazd do szpitala uniemożliwiły korki. Kobieta miała tak duże skurcze, że nawet przy pustych ulicach, dojazd do szpitala byłby problematyczny.

fsd beta Tesla
screeen YouTube: Vehicle Virgins

Wtedy Keating postanowił włączyć autopilota z trasą docelową na porodówkę. Mąż kobiety pozostał za kierownicą, ale swoją uwagę poświęcił żonie, trzymając ją za rękę. „Ściskała moją dłoń tak, że myślałem, że ją zmiażdży” – wspomina Keating Sherry, który przypominał małżonce, aby skupiła się na głębokim oddychaniu.

Propozycja imienia na cześć Tesli

Kobieta nie wiedziała jednak czy ma przeć czy próbować powstrzymywać poród. W końcu poczuła, że już nie ma odwrotu i musi rodzić. Gdy samochód wjeżdżał już na teren szpitala, Yiran urodziła w aucie, które samodzielnie dojechało do szpitala. Lekarze natychmiast zajęli się noworodkiem i jego mamą. Szczęśliwie obojgu nic złego się nie stało.

Elon Musk blokuje podwyżki cen prądu w Polsce
fot. NVIDIA

Para rozważała, czy na cześć Tesli nie nazwać urodzonej dziewczynki Tess. Ostatecznie zdecydowali się na Maeve Lily, jak planowali od początku. „Dziękuję genialnym inżynierom Tesli za genialne zaprojektowanie autopilota” – chwalił system FSD szczęśliwy tata. Historia z „Tesla Baby” pokazuje, że czasem warto zaryzykować wdrożenie nieskończonych technologii.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News