Szok na stacjach paliw! Od rana Diesel tankujemy dużo taniej, ale o północy ceny znowu w górę

Szok na stacjach paliw! Od rana Diesel tankujemy dużo taniej, ale o północy ceny znowu w górę

Diesel dziś dużo taniej

Podaj dalej

Tankowanie wysokiej klasy oleju napędowego w dobrej cenie to dla kierowców niemal niewykonalne zadanie. Jednak dziś od samego rana na stacjach paliw szlachetny Diesel jest oferowany taniej nawet o kilkadziesiąt groszy na litrze. Jednak taka okazja potrwa jedynie do północy i to tylko na wybranych stacjach, których listę sprawdzicie TUTAJ.

Ten Diesel to zbawienie dla silnika

Obserwowane od początku roku podwyżki cen paliw sprawiły, że kierowcy przestali wybrzydzać i tankują to, co jest możliwie tanie. Choć oleje napędowe na polskich stacjach paliw spełniają określone prawem normy, to jednak warto zwracać uwagę na to, co się leje do baku. Świadomi kierowcy aut z silnikami Diesla wiedzą, że przynajmniej raz na jakiś czas warto zatankować paliwo premium. Niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, jak ogromny ma to wpływ na jednostkę napędową.

Shell V-Power Diesel - pistolet paliwowy
fot. Piotr Malecki / Getty Images

Sieć stacji paliw Shell opracowała niezwykłą mieszankę paliw premium. Benzyna Shell V-Power 95 oraz olej napędowy Shell V-Power Diesel to wzbogacone paliwa premium, które tankuje coraz więcej kierowców. Uszlachetniony Diesel lub benzyna usuwają osady nagaru, które stopniowo pogarszają kondycję silnika. O tym, że nie jest to żaden chwyt marketingowy świadczy zachowania auta zaraz po tankowaniu. Oczyszczona z osadów jednostka ma więcej wigoru i lepiej spala paliwo.

Dlaczego taka obniżka?

Nic dziwnego, że taka formuła paliwa premium wpływa na trwałość silnika. Przez to wszystko zazwyczaj jest to „droższa impreza”, ale dziś można tego w ogóle nie odczuć. To wszystko zasługa akcji „Wtorki i czwartki z Shell V-Power”, która pomaga przekonać się o niezwykłym działaniu paliw premium. We wspomniane dni oferowane są one w cenie paliw podstawowych, czyli taniej o kilkadziesiąt groszy na litrze. We wtorki obowiązuje obniżka na wzbogaconą benzynę, a w czwartki na Diesel z dodatkami.

Na stacji Shell przygotujesz samochód na zimę
fot. Piotr Malecki / Getty Images

Żeby zatankować we wspomniane dni taniej paliwo premium warto sprawdzić listę stacji Shell TUTAJ. Jest to ważne, bo są w naszym kraju punkty tej sieci, na których nie ma wszystkich dystrybutorów. Czasem może brakować Shell V-Power 95, czasem Shell V-Power Diesel lub obu. Na szczęście na większości stacji paliw Shell w Polsce paliwa premium są w pełni dostępne. O tym, że warto niech przekona fakt, iż już co trzeci klient Shell tankuje właśnie paliwa premium.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News