Szaleńtwo na stacjach paliw! Tylko przez 1 dzień Diesel będzie oferowany dużo taniej. U kogo taka promocja? [LISTA]

Szaleńtwo na stacjach paliw! Tylko przez 1 dzień Diesel będzie oferowany dużo taniej. U kogo taka promocja? [LISTA]

Shell V-Power Diesel – pistolet paliwowy

Podaj dalej

Ku niezadowoleniu kierowców, ceny na stacjach paliw biją kolejne rekordy. Jednak dziś w Polsce portfele zmotoryzowanych będą mogły nieco odetchnąć. Tankujący dobrej klasy Diesel mogą liczyć na jednodniową, ale za to dużą promocję. Lista stacji, która bierze udział w akcji jest dostępna TUTAJ.

Olej napędowy to kluczowe dla polskiego rynku paliwo, ale od jakiegoś czasu wymagania kierowców rosną. W dzisiejszych czasach świadomość właścicieli aut rośnie, dlatego coraz częściej zwracamy uwagę, co lejemy do baku. Tylko z pozoru Diesel na każdej stacji jest taki sam. Znaczącą różnicę robi ostatnio olej napędowy premium, który choć droższy, jest coraz częściej tankowany przez kierowców.

Shell oferuje zimowego Diesla wysokiej jakości

Dlaczego ten Diesel robi różnicę?

Polacy tankują Diesel premium nie z wiary w jakąś magiczną moc. Wynika to raczej z przekonania się, jak inaczej pracuje silnik. Przykładowo po zatankowaniu paliwa Shell V-Power Diesel, kierowcy czują natychmiastową zmianę. Wynika to z faktu, że uszlachetniony olej napędowy usuwa osady nagaru z silnika i układu paliwowego. Na czym to polega przeczytasz dokładnie TUTAJ.

Gdy ten tam nie zalega oraz działają dodatki, zapobiegające jego powstawaniu, różnicę czuć od razu. W takich warunkach Diesel spala się zdecydowanie wydajniej. Nie dość, że zużywamy mniej paliwa, to silnik wydaje się być mocniejszy. Często bowiem to właśnie nagar odpowiada za to, że silnik wysokoprężny nie działa jak dawniej. Takie regularne oczyszczanie sprawia, że jednostka pożyje dłużej bez remontu.

Na stacji Shell przygotujesz samochód na zimę
fot. Piotr Malecki / Getty Images

Jakich stacji trzeba szukać?

To wszystko sprawia, że już co trzeci klient stacji Shell sięga właśnie po paliwa premium. Stale rosnące ceny paliw wpływają jednak na to, że koszty takiego dbania o silnik są coraz większe. Na szczęście trwa akcja „Wtorki i czwartki z Shell V-Power”. Dzięki niej we wspomniane dni można zatankować paliwa premium w cenie paliw podstawowych. We wtorki dużo taniej tankuje się benzynę Shell V-Power 95, a w czwartki Shell V-Power Diesel.

Dziś wypada dzień, w którym o kilkadziesiąt groszy na litrze taniej zalejemy lepszy olej napędowy. Zanim jednak udacie się na najbliższą stację Shell, sprawdźcie czy pod adresem tegoż punktu są oferowane paliwa premium. Na większości tak właśnie jest, ale bywają punkty, gdzie nie ma dystrybutora z Shell V-Power 95 lub Shell V-Power Diesel. Pełną listę biorących udział w promocji znajdziesz TUTAJ.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News