Syn Elona Muska już nie nazywa się X Æ A-12. Spoczko, nowego imienia też nie wymówisz

Syn Elona Muska już nie nazywa się X Æ A-12. Spoczko, nowego imienia też nie wymówisz

Podaj dalej

Z pozoru może ci się wydawać to błaha informacja. Jednak trzeba mieć na uwadze, że prawdopodobnie mowa tu o człowieku, który być może kiedyś stanie na czele potężnego koncernu motoryzacyjnego.

Dziś Elon Musk buduje potęgę Tesli i wielu innych projektów jak SpaceX. Kto wie, czy za jakiś czas schedy po nim nie przejmie jego syn, którego imię mogło ci się wydawać marsjańskie. Miliarder wraz ze swoją partnerką Grimesa nazwali bowiem chłopca X Æ A-12. To już jednak jest nieaktualne.

Co oznacza to imię?

Grimes niedawno wyjawiła znaczenie tego karkołomnego „imienia”. „X” to symbol niewiadomej zmiennej w matematyce. „Æ” wymawia się „Ai” i w języku elfickim oznacza miłość, a w naszych czsach także sztuczną inteligencję. Z kolei „A-12” to odniesienie do pozbawionego uzbrojenia wojskowego samolotu rozpoznawczego Lockheed A-12 (ich „ulubionego”). Jednocześnie „A” to przy okazji pierwsza litera ulubionej piosenki Grimes „Archangel” z repertuaru The Metal Rat.

Jednak ekscentryczna para została zmuszona do zmiany imienia swojego dziecka. Prawo stanu Kalifornia umożliwia bowiem nadanie imienie, które składa się z 26 liter angielskiego alfabetu. Jeśli ktoś myśli, że zmusiło to rodziców do wybrania imienia częściej spotykanego na naszej planecie, to grubo się myli.

View this post on Instagram

Elon with baby X Æ A-12, T-shirt link in bio!

A post shared by Elon Musk® (@elonrmuskk) on

Jak nazywa się teraz syn Elona Muska?

Tak jak to w przypadku Muska bywa, ludzkość dowiedziała się o nowym imieniu dziecka z Twittera. Grimes ujawniła, że ich syn nosi teraz imię X Æ A-Xii. Sporną dwunastkę zapisano po prostu liczbą rzymską. Zdaniem Grimes to nawet wygląda „lepiej”. Kwestia gustu. Tylko jak to się zdrabnia?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News