Stłuczka o wartości 15 milionów złotych. Bugatti Chiron i Porsche 911 spowodowały karambol

Stłuczka o wartości 15 milionów złotych. Bugatti Chiron i Porsche 911 spowodowały karambol

Podaj dalej

Do niezwykle kosztownej stłuczki doszło na szwajcarskiej przełęczy Gottharda. W zdarzeniu brały udział takie pojazdy jak Bugatti Chiron czy Porsche 911, dlatego straty oszacowano na ponad 15 milionów złotych.

Do wypadku doszło w minioną środę około godziny 12:00 niedaleko miejscowości Hospental w kantonie Uri. Jak ustaliła policja, kierowca 1500-konnego Bugatti Chirona próbował wyprzedzić kolumnę wolniej jadących pojazdów. Do nic zaliczył najwyraźniej kabrioleta Porsche 911, którego prowadzący wpadł na ten sam pomysł. Kosztowne domino zaczęło się rozpadać.

Straty liczone w milionach

Kolizja sportowych samochodów spowodowała mały karambol. Porsche zjechało na przeciwległy pas jezdni, którym podążał akurat Mercedes klasy C. Pasażer kombi z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Z kolei Bugatti nie zdołało po wszystkim wyhamować przed kamperem. Liczenie strat zatrzymało się na kwocie 3,7 miliona franków, czyli 15,1 miliona złotych.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia pokazują, że najmocniej zdemolowane jest Porsche 911. To jednak nic przy kosztach, wygenerowanych po wydawałoby się lekkim obiciu Bugatti. Ubezpieczyciel uznał to jednak za szkodą całkowitą, a mając na uwadze, że używany Chiron chodzi po ok. 3 mln euro, łączna kwota strat aż tak nie zaskakuje.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News