Stacje paliw bezczelnie zawyżają ceny za Diesel i benzynę! Ropa tania, a paliwo po 5 zł za litr. Jak to jest? [WYJAŚNIAMY]

Stacje paliw bezczelnie zawyżają ceny za Diesel i benzynę! Ropa tania, a paliwo po 5 zł za litr. Jak to jest? [WYJAŚNIAMY]

Podaj dalej

Niestety spełnia się czarny sen kierowców. Na wielu stacjach paliw w Polsce Diesel i benzyna jest już powyżej 5 zł za litr. Co gorsza, przewidywane są kolejne podwyżki, mimo że ropa jest blisko o połowę tańsza niż wtedy, gdy mieliśmy takie ceny. Czy zatem ceny są sztucznie zawyżone?

Coś dziwnie drogo ten Diesel i benzyna

Pandemia koronawirusa mocno dała się we znaki branży paliwowej. W okresie pierwszego dużego lockdownu ruch drastycznie znalazł i nie było już gdzie trzymać zapasów. Ceny spadły do poziomu ok. 3,50 zł za litr, a zdarzył się nawet przypadek zatankowania benzyny za 2,99 zł za litr. Jeśli ktoś myślał, że ta sytuacja potrwa długo, był w dużym błędzie.

Diesel na polskich stacjach nie spełnia norm
fot. freepik.com

Nie trzeba było długo czekać, aby żadna stacja w Polsce nie oferowała paliw poniżej 4 złotych za litr. Minęły kolejne miesiące, a Diesel i benzyna mają już piątkę z przodu. Jednocześnie cena za baryłkę ropy, mimo wzrostu, jest względnie tania – 60 dolarów. Problem w tym, że ostatnio paliwo po 5 zł mieliśmy, gdy ropa była po 100 dolców.

KIEROWCO! MOŻESZ SPORO ZAOSZCZĘDZIĆ DZIĘKI TYM OPONOM NOWEJ GENERACJI. PRZEKONAJ SIĘ TUTAJ

Czy ceny są zawyżone?

Trzeba mieć jednak świadomość, że cena ropy na światowych rynkach to tylko jedna z wielu składowych tego, co widzimy na stacjach. Stawki są uzależniane nie tylko od obecnej sytuacji, ale i prognozowanej. Tę ciężko przewidzieć, ponieważ wiele państw zmaga się z nowymi falami zakażeń koronawirusem. Widmo twardych lockdownów wciąż jest realne.

diesel stacja paliw

Czy zatem ceny są sztucznie zawyżone? Zabrzmi to brutalnie, ale tak! Jesteśmy świadomie łupani z kasy, lecz trudno się dziwić. Stacje paliw to przede wszystkim biznes, który za chwilę może otrzymać kolejny cios. Są to zatem pragmatyczne decyzje przedsiębiorców z całego łańcucha dostaw paliw. Z tego względu wszyscy eksperci zgodnie prognozują, że w przyszłym tygodniu na stacjach Diesel i benzyna będą jeszcze droższe.

KIEROWCO! MOŻESZ SPORO ZAOSZCZĘDZIĆ DZIĘKI TYM OPONOM NOWEJ GENERACJI. PRZEKONAJ SIĘ TUTAJ

Mariolka chciała tylko zatankować Diesel na stacji paliw. Ta kompromitacja przejdzie do historii

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News