Śmiertelny wypadek na rajdzie w Polsce był o włos! Wstrząsające nagranie jak barierka przebija auto, załoga cudem przeżyła [WIDEO]

Śmiertelny wypadek na rajdzie w Polsce był o włos! Wstrząsające nagranie jak barierka przebija auto, załoga cudem przeżyła [WIDEO]

Wypadek Marcina Słobodziana w Rajdzie Świdnickim 2022

Podaj dalej

Do sieci trafiło wstrząsające nagranie z wypadku, do którego doszło w miniony weekend podczas rozpoczęcia sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Marcin Słobodzian i Michał Poradzisz rozbili się w Rajdzie Świdnickim-Krause w bardzo pechowy sposób. Barierka, na którą wpadli przebiła się do środka kabiny, cudem omijając członków załogi.

Wypadek wyglądał przerażająco

Do zdarzenia doszło w sobotę już na drugim odcinku specjalnym (Świdnica – Zagórze Śl.) o długości 17,10 km. Zdobywca 4 podiów w mistrzostwach Polski nie opanował Hyundaia i20 R5 na szybkim, prawym zakręcie i przełamał barierkę zamonotowaną wzdłuż drogi. Niestety jeden z prętów przebił się przez szybę na wylot tuż obok głów kierowcy i pilota. Na szczęście nikomu nic się nie stało, dlatego zawodnik zdecydował się opublikować to nagranie.

Marcin Słobodzian to jeden z czołowych kierowców rajdowych w Polsce. Ma na koncie 26 startów w RSMP, w których czterokrotnie meldował się na podium. Najlepszym rezulatem pozostaje 2. miejsce w Rajdzie Świdnickim-Krause 2019. Dotychczas wygrał też 15 odcinków specjalnych na poziomie krajowych mistrzostw. W jego dorobku jest m.in. mistrzostwo Polski w klasie Open N z 2018 r. Do krajowego czempionatu powrócił po roku przerwy. Zanim wydarzył się pechowy wypadek, Słobodzian zajmował drugą lokatę.

Marcin Słobodzian wypadek

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News