Skandal! Przez protest rolników karetka na sygnale nie mogła sprawnie przejechać z dzieckiem do szpitala. Jest nagranie

Skandal! Przez protest rolników karetka na sygnale nie mogła sprawnie przejechać z dzieckiem do szpitala. Jest nagranie

Podaj dalej

Wczorajszy protest rolników w postaci blokowania dróg w Polsce miał zwrócić uwagę na brak ich zgody wobec ustawy tzw. „piątce dla zwierząt”. Niestety ich akcja naraziła też na śmiertelne niebezpieczeństwo dziecko, które nie było w stanie dotrzeć sprawnie do szpitala. Ratownicy nagrali film z tej akcji.

Protest rolników mógł doprowadzić do tragedii

O tym, że taka forma protestu jest bardzo nieodpowiedzialna przekonywał jeszcze przed ich rozpoczęciem legendarny kardiochirurg, prof. Marian Zembala. – Mądry, rozumny Polak nie będzie robił barykad teraz i mówił o barykadach w stolicy, kiedy walczymy o zdrowie i życie. Nieodpowiedzialna decyzja, godna potępienia, nierozumna – stwierdził były minister zdrowia w rozmowie z RMF FM.

Na kontrowersję nie trzeba było długo czekać. Ratownicy medyczni z Ząbkowic Śląskich nagrali film (powyżej), który obrazuje ich sytuację na drodze krajowej nr 8. Przewożąc dziecko w stanie zagrożenia życia do szpitala oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów, natrafili na gigantyczny korek. Przedzieranie się przez niego stanowczo spowolniło (o 20 minut) akcję, w której liczyła się każda sekunda.

Emocjonalny wpis ratowników

Protest rolników: Emocjonalny wpis ratowników medycznych

Kierowco! Na tych drogach dziś ogromne utrudnienia! Protest rolników: Rozrzucają na jezdnię obornik!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News