Sensacyjna ucieczka SUV-a przed policyjną Skodą Octavią. Przeskoczył tyłem przez barierki i zgubił ogon

Sensacyjna ucieczka SUV-a przed policyjną Skodą Octavią. Przeskoczył tyłem przez barierki i zgubił ogon

drift-skok-ucieczka-przed-policja

Podaj dalej

Absolutnym hitem internetu jest nagranie pokazujące spektakularną ucieczkę przed policyjną Skodą Octavią. Wszystko wygląda dużo bardziej ekstremalnie niż w „Szybkich i wściekłych”.

Skok z lawety tyłem przez płotki

Na filmie widać jak SUV przy ogromnej prędkości sunie driftem i obraca się tyłem do jadącej lawety. Pochylony najazd działa jak katapulta i samochód przeskakuje przez rząd barierek. Ostatecznie ląduje na 4 kołach na przeciwległej jezdni i szybko odjeżdża dalej.

Na powyższym filmie można by się teoretycznie zachwycać spektakularnością manewru oraz „zaoraniem” policji. Wszystko pięknie, ale jeśli dokładniej się przyjrzymy to kilka rzeczy tu nie gra. Film jest bowiem częściowo wyrenderowany komputerowo, co zresztą pokazuje potęgę technologii CGI.

Efekty specjalne?

Po pierwsze, wydaje się, że najazd lawety był zbyt wysoko, aby SUV tak płynnie z niego wyskoczył. Przy całym manewrze nawet nie skrzywiło się koło! O tym, że jest to 100-procentowy fake przekonuje jednak odjazd SUV-a, który przyspiesza w nienaturalnym tempie. Takiego przyspieszenia nie będzie mieć chyba nawet Tesla Roadster z rakietami, mająca osiągać setkę w 1,1 sekundy.

Przyznajcie się! Czy początkowo daliście się nabrać?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News