Sensacja na polskim rynku motoryzacyjnym! Tak duże zmiany okazały się kompletną niespodzianką

Sensacja na polskim rynku motoryzacyjnym! Tak duże zmiany okazały się kompletną niespodzianką

Ford Mustang Mach-E podbija polskie firmy

Podaj dalej

Na polskim rynku motoryzayjnym doszło do niemałego zaskoczenia. Wczoraj Ford of Europe wydało oświadczenie, w których mianował nowego dyrektora zarządzająćego Ford Polska. To oznacza, że ze stanowiskiem żegna się Piotr Pawlak, który kierował polskim przedstawicielstwem od 2020 r.

Węgier za Polaka

Attila Szabó przejął kontrolę nad działalnością Forda na Węgrzech i w Czechach w 2019 roku i osiągnął znaczący sukces biznesowy. Udało się to pomimo licznych trudności napotkanych w ciągu ostatnich dwóch lat. Pod jego kierownictwem Ford na Węgrzech utrzymał pozycję lidera węgierskiego segmentu lekkich samochodów dostawczych. Jednocześnie pozostał jednym z najważniejszych graczy na całym rynku. Attila Szabó zarządzał udanym wprowadzeniem na rynek całkowicie nowego Forda Kugi – wyróżniającego się największą paletą silników hybrydowych wśród modeli Forda. Odpowiadał też za wprowadzenie pierwszego w pełni elektrycznego samochodu osobowego Forda, Mustanga Mach-E.

Atilla Szabo, Ford Polska
fot. Ford

Attila Szabó: Przez ponad trzy lata miałem zaszczyt pracować zarówno na rynku czeskim, jak i węgierskim, gdzie mogłem jak najlepiej wykorzystać swoją szeroką wiedzę zawodową. Tutaj pracowałem z wybitnym zespołem oraz współpracowałem z doskonale rozwiniętą siecią sprzedaży, co pozwoliło nam osiągnąć znaczący sukces biznesowy pomimo globalnej sytuacji kryzysowej. Zarządzanie siódmym co do wielkości krajowym rynkiem dla Ford of Europe to ogromny zaszczyt. Pozwoli mi to wykorzystać moje umiejętności i doświadczenie w Polsce – najszybciej rozwijającym się rynku w regionie i pionierze w tworzeniu i promowaniu mobilności elektrycznej.

Jak wyglądała kariera nowego szefa Ford Polska?

Attila Szabó po raz pierwszy dołączył do węgierskiego zespołu Forda w 2001 roku. Przez lata zajmował różne stanowiska w dziale sprzedaży. Pracował m.in. jako kierownik sprzedaży flotowej dla Ford Węgry oraz europejskich rynków sprzedaży bezpośredniej. W swoim CV ma także stanowisko dyrektora sprzedaży Ford Węgry i Ford Słowenia. W latach 2009-2016 był menadżerem w dziale marketingu Ford of Europe. Jako kierownik ds. cen na Europę pracował w biurze regionalnym w Szentendre na Węgrzech. Zarządzał wtedy jednym z największych zespołów Forda – zespołem ds. cen obsługującym wszystkie rynki europejskie. W latach 2016-2019 Szabó był dyrektorem generalnym Ford Rumunia. Następnie w 2019 roku został dyrektorem generalnym organizacji sprzedaży Forda na Węgrzech i w Czechach

Yiannis Tavanidis, dyrektor regionalny Ford of Europe: W ciągu ostatnich lat Attila Szabó i jego wybitny zespół sprzedaży ściśle współpracowali z siecią dealerów Forda i nieustannie dostosowywali się do niekończących się wyzwań, dzięki czemu Ford Węgry i Czechy odniosły wielki sukces. Rynek węgierski odgrywa kluczową rolę operacyjną w organizacji Forda, ponieważ w węgierskiej siedzibie firmy znajduje się nie tylko krajowa organizacja sprzedaży, ale także zespół ponad 600 osób, które codziennie przyczyniają się do regionalnego, europejskiego i globalnego sukcesu Forda. Umiejętność utrzymania dotychczas zdobytej pozycji rynkowej jest tutaj bardzo ważnym osiągnięciem. Również pewne wyniki lokalne, takie jak znakomity udział w rynku, którym Ford cieszy się od kilku lat na węgierskim rynku lekkich samochodów dostawczych, są bardzo istotne w skali europejskiej. Jestem przekonany, że Attila jak najlepiej wykorzysta swoje umiejętności, wiedzę i doświadczenie menedżerskie jako dyrektor generalny Ford Polska. Gratuluję nowego stanowiska.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News