Samochodowa myjnia bezdotykowa SB Kärcher wyznacza nowoczesne standardy dla tej rozwijającej się branży

Samochodowa myjnia bezdotykowa SB Kärcher wyznacza nowoczesne standardy dla tej rozwijającej się branży

myjnia bezdotykowa Karcher SB

Podaj dalej

Korzystanie z samoobsługowych myjni bezdotykowych popularyzuje się coraz bardziej. Choć wydaje się, że każda jest taka sama, to tylko z niektórych można wyjechać z poczuciem, że nie trzeba już niczego poprawiać.

W teorii wygląda na banał. Trochę piany, miękka szczotka, pistolet wysokociśnieniowy. Diabeł jednak tkwi w szczegółach. Ile razy bowiem odjechaliście z takiej myjni myśląc o jakimś fragmencie auta „no trudno, nie dało się domyć”? To nie jest przypadek.

Spłukiwanie to nie mycie

myjnia bezdotykowa Karcher SB
fot. Karcher

Zaawansowane myjnie automatyczne lub ręczne są droższe nie bez przyczyny. Tam po prostu jest wykorzystywanych więcej, dedykowanych technik do różnego rodzaju zabrudzeń i powierzchni. Jednak i myjnie samoobsługowe posiadają coraz dokładniejszy wachlarz programów i akcesoriów, którymi skutecznie można doczyścić samochód.

Zupełnie inaczej trzeba bowiem zabrać się za zmywanie brudu z blachy na pokrywie bagażnika, a inną metodą trzeba podejść do tematu felg aluminiowych. Wszystko po to, aby zrobić to nie tylko skutecznie, ale i bezpiecznie dla mytej powierzchni. Szkoda by było niszczyć sobie lakier wizytą na myjni, prawda?

Co dziś jest na topie?

myjnia bezdotykowa Karcher SB
fot. Karcher

Lider branży czystości Kärcher podnosi standardy zarówno wydajnością, jak i niezawodnością. Flagowym rozwiązaniem są myjnie samoobsługowe SB. Składają się one z profesjonalnie przygotowanych modułów, które można dowolnie rozbudowywać. W końcu, gdy są miejsca, gdzie nie dysponujemy dużą powierzchnią wystarczy zainstalowanie pojedynczego urządzenia.

Są jednak i gotowe rozwiązania dwu- lub czterostanowiskowe. Dzięki przemyślanemu zintegrowaniu osmozy, zmiękczania wody i pomp w jednej obudowie, takie moduły zachowują kompaktowe wymiary. Charakteryzują się elastycznym designem, który umożliwia ich optymalną personalizację do warunków panujących w danej lokalizacji.

Prosta obsługa, zaawansowana technologia

myjnia bezdotykowa Karcher SB
fot. Karcher

Proponowane przez Kärcher urządzenia posiadają pokrętło obsługowe z czytelnymi ikonami, ułatwiającymi wybór odpowiedniego programu. Wyświetlacz pokazuje czas pozostały do zakończenia mycia, co jest rzadkością. Wspomniane programy zostały ułożone kolejno według rekomendowanej sekwencji mycia. Pneumatyczne pompy dozujące charakteryzują się wysoką precyzją oraz gwarantują właściwe i bezbłędne funkcjonowanie systemu.

Dla wielu osób nowością może być początkowy tryb do mycia alufelg, który używa zupełnie innego środka niż do czyszczenia karoserii. Myjnie umożliwiają korzystanie zarówno z gotowych roztworów jak i środków czyszczących w koncentratach. To obniża koszty eksploatacyjne, ułatwia codzienną obsługę myjni i jest pozytywne z punktu widzenia środowiska.

Rynek wciąż nienasycony

Dobrej jakości myjnia samoobsługowa to dziś nadal interesujący pomysł na biznes. Postawienie na nowoczesne rozwiązania zazwyczaj szybko jest dostrzegane przez klientów. Tych zresztą brakować nie będzie, bowiem kierowcy chcą myć swoje auta w każdej lokalizacji, a o przesycie takich myjni wciąż nie ma mowy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News