Rymań to stan umysłu. Instrybutor doczeka się tam pomnika! Będą też zawody strzeleckie o złoty instrybutor

Rymań to stan umysłu. Instrybutor doczeka się tam pomnika! Będą też zawody strzeleckie o złoty instrybutor

Podaj dalej

Kilka tygodni temu kobieta pod wpływem narkotyków zdemolowała stację paliw w Rymaniu. Nagranie z tego incydentu przejdzie do historii internetu za sprawą już kultowego cytatu, w którym pada słynne słowo „instrybutor”. Okazuje się, że władze gminy z tym określeniem chcą się mocno identyfikować budując m.in. pomnik.

Potencjał niewykorzystany do końca. Recenzja gry Destruction Allstars

Co to jest ten instrybutor?

Historia instrybutora sięga 28 lutego 2021 r. Wówczas niedługo po północy na stację paliw Orlen przy ul. Koszalińskiej w Rymaniu przyjechało BMW. Kierująca nim kobieta pokłóciła się z chłopakiem i wpadła w szał. Zaczęła demolować autem stację paliw, a wezwana na miejsce policja wykazywała się dużą nieporadnością. Z tego względu funkcjonariusze dostawali sporo protipów typu „szczelaj w opony„. Gdy mundurowi zaczęli używać broni, autor filmu powiedział słynne „w instrybutor k… nie szczel„.

Te legendarne słowa i całą sytuację można odtworzyć na wideo powyżej. Nazwanie dystrybutora (zapewne z niewiedzy) instrybutorem momentalnie stało się kultowym hasłem internetu, niczym „ale urwał„. Od tamtej pory cała Polska zaczęła odmieniać przez wszystkie przypadki nie tylko instrybutor, ale i Rymań. Skala popularności tak zszokowała władze tej gminy wiejskiej, że postanowiono wykorzystać wiatr w żagle. Instrybutor na nowo zdefiniuje Rymań i to bardziej niż można sobie to wyobrazić.

Nie tylko pomnik

Jak ustaliła reporterka RMF FM, wójt Rymania Mirosław Terlecki chce w porozumieniu z PKN Orlen (dzierżawcą terenu stacji) postawić tam… pomnik instrybutora. Mało tego, lokalne władze chcą przyczynić się do tego, aby w punkcie przy ul. Koszalińskiej oferowano niższe ceny niż na innych stacjach. – W całej Polsce są dystrybutory, a w Rymaniu jest instrybutor, więc warto, aby na tym instrybutorze były najniższe ceny – uznał Mirosław Terlecki.

Mirosław Terlecki - wójt Rymania
screen miastokolobrzeg.pl

To jednak nie koniec. Okazuje się, że „szczelaj w opony” także odcisnęło swoje piętno. Okazuje się, że Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu buduje niedaleko słynnego miejsca strzelnicę. Wójt błyskawicznie wpadł na pomysł, aby zorganizować zawody strzeleckie o puchar wójta Rymania. – Główną nagrodą będzie złoty instrybutor – zapowiedział Mirosław Terlecki. Wygląda na to, że ta machina promocji poprzez instrybutor, dopiero się rozpędza.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News