Ruszyła bezpłatna pomoc drogowa dla Polaków! Darmowe holowanie zepsutego samochodu, samolot za friko. Jak to działa?

Awaria samochodu, wypadek, zatrzaśnięte wewnątrz auta kluczyki, rozładowany akumulator czy brak paliwa. Wszystko może się zdarzyć, a naprawa, holowanie auta czy samochód zastępczy mogą wygenerować spore koszty – szczególnie podczas zagranicznych podróży. Dlatego właśnie Ford przygotował atrakcyjny pakiet pomocy drogowej, którym bezpłatnie objęty jest każdy nowy pojazd tej marki.

Bezpłatna pomoc drogowa
Podaj dalej

Bezpłatna opieka assistance w ramach programu Ford Pomoc chroni właściciela pojazdu przed niespodziewanymi wydatkami. Oferuje też wsparcie w razie nieprzewidzianych zdarzeń podczas podróży.

Ford Pomoc

Bezpieczeństwo i komfort naszych klientów jest jednym z najważniejszych elementów DNA naszej marki. Dlatego każdy nowy Ford ma zapewnioną bezpłatną ochronę assistance na czas gwarancji podstawowej w ramach programu Ford Pomoc. Dzięki temu kierowca otrzyma pomoc na miejscu zdarzenia lub holowanie do najbliższego autoryzowanego serwisu Forda w Polsce i w większości krajów Europy – mówi Anna Bruj, specjalista ds. ubezpieczeń Ford Polska.

Na czym polega Ford Pomoc?

Ochrona w ramach programu Ford Pomoc obejmuje między innymi awarię pojazdu. Chodzi o sytuację, gdy auto nie nadaje się do użytku lub stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Do awarii wlicza się też zatrzaśnięcie lub uszkodzenie kluczyków czy rozładowanie akumulatora. Do zakresu wpisano też awarię ogumienia i pęknięcie przedniej szyby. W przypadku braku paliwa lub rozładowania akumulatorów w aucie elektrycznym samochód holuje się do autoryzowanego serwisu Forda.

Ford Assistance / infografika

Gdy nie można usprawnić samochodu na miejscu zdarzenia, pojazd jedzie na holu do najbliższego autoryzowanego serwisu Forda. Natomiast w przypadku unieruchomienia uszkodzonego pojazdu – gdy awarii nie można usunąć tego samego dnia – w ramach Ford Pomoc oferuje się pokrycie kosztów transportu do miejsca docelowego lub powrót do miejsca zamieszkania:

  • samochodem zastępczym (do 4 dni w przypadku awarii i do 2 dni w razie wypadku, natomiast jeżeli zostanie wykupione ubezpieczenie w ramach programu Ford Ubezpieczenie to świadczenie wynajmu samochodu zastępczego w ramach pakietu ubezpieczenia i Ford Pomoc łączą się, a klient może w takim przypadku korzystać z samochodu zastępczego maksymalnie do 8 dni w razie awarii samochodu)
  • taksówką (jeżeli odległość od miejsca docelowego jest mniejsza niż 30 km)
  • pociągiem w przedziale pierwszej klasy (jeżeli zdarzenie miało miejsce w odległości większej niż 30 km, a mniejszej niż 600 km od miejsca docelowego)
  • samolotem (jeżeli zdarzenie miało miejsce w odległości większej niż 600 km od miejsca docelowego – dotyczy zdarzeń poza granicami Polski)

Ford Assistance / infografika

Gdy awaria nastąpi w odległości powyżej 50 km od miejsca zamieszkania kierowcy ubezpieczenie przewiduje pokrycie kosztów noclegów. Do 4 dni, jednak nie dłużej niż czas naprawy pojazdu. W ramach Ford Pomoc oferuje się także pomoc w odbiorze naprawionego samochodu. Może to być, np. sfinansowanie kosztu dojazdu do serwisu w celu odbioru auta po naprawie. Dopuszcza się też oddelegowanie kierowcy, który przyprowadzi samochód pod wskazany adres.

Nie tylko dla nowych samochodów

Ford umożliwia objęcie ochroną Assistance także pojazdy po zakończeniu gwarancji podstawowej. Po każdym przeglądzie serwisowym wykonanym u autoryzowanych dilerów Forda właściciel pojazdu ma prawo do otrzymania programu Assistance 12, ważnego przez okres 12 miesięcy lub do kolejnego przeglądu okresowego, w zależności od tego, który z tych warunków wystąpi pierwszy. znacza to, że każdy serwisowany regularnie w sieci autoryzowanych serwisów Forda samochód tej marki ma, niezależnie od wieku, ochronę assistance. Warto dodać, że Ford Pomoc ma także obowiązek udzielenia odpłatnej pomocy klientom Forda, którzy nie są objęci bezpłatnym świadczeniem – dodaje Anna Bruj, specjalista ds. ubezpieczeń Ford Polska.

Źródło: Ford

Przeczytaj również