Ruszył nowy program dopłat na nowego SUV-a w Polsce! Dodatek prawie 50 tys. zł czyni go najtańszym autem w swojej klasie

Ruszył nowy program dopłat na nowego SUV-a w Polsce! Dodatek prawie 50 tys. zł czyni go najtańszym autem w swojej klasie

Mazda MX-30

Podaj dalej

Znakomite wieści dla kierowców poszukujących nowoczesnego SUV-a. W Polsce ruszył nowy program dopłat na atrakcyjnego crossovera, którego cenę można zbić także innym dofinansowaniem. Nawet o blisko 50 tys. zł, ale i tak z podstawową dopłatą jest to najtańszy SUV w Polsce w swojej klasie.

Program dopłat ma dwa progi

Ekodopłata Mazdy powraca dla modelu MX-30 z rocznika 2022 w formie vouchera o wartości 20 000 zł. Można go wykorzystać według uznania na usługi, akcesoria, wyposażenie, bądź obniżenie ceny samochodu w Polsce. Ekodopłata dotyczy wyłącznie wersji w pełni elektrycznej. Co ciekawe, łącząc Ekodopłatę z rządowym dofinansowaniem do zakupu elektryka, auto na prąd będzie tańsze niż wersja spalinowa!

Mazda MX-30

„Dzięki naszej akcji, cena Mazdy MX-30 może zaczynać się już od 141 100 zł, co czyni ten model najkorzystniej pozycjonowanym elektrycznym SUV-em na rynku. Po uwzględnieniu maksymalnej dopłaty w programie <<Mój elektryk>> w wysokości 27 000 zł cena może zaczynać się od 114 100 zł. To mniej niż najtańsza wersja porównywalnej Mazdy CX-30 ze słabszym silnikiem i manualną skrzynią biegów” – podsumowuje Piotr Nowak, Dyrektor Sprzedaży Mazda Motor Poland.

W ofercie jest też Ekodopłata Mazdy w formie vouchera o wysokości 10 000 zł. Można go użyć na usługi, akcesoria, wyposażenie lub obniżenie ceny elektrycznej Mazdy MX-30 z 2023 r. To także czyni ten model najkorzystniej wycenionym elektrycznym SUV-em w bieżącej ofercie wszystkich producentów na polskim rynku. Alternatywą dla Ekodopłaty Mazdy dla rocznika 2022 jest korzystny leasing 100% w Mazda Finance przy 45% wpłaty własnej, 24 mies. finansowania i wykupie na poziomie 19%.

Miejski SUV z bogatym wyposażeniem

Mazda MX-30 to kompaktowy SUV, który już w podstawowej wersji Prime-Line oferuje bogate wyposażenie. Obejmuje ono m.in. kolorowy wyświetlacz head-up na przedniej szybie, nawigację satelitarną czy interfejs Apple CarPlay/Android Auto. Do tego 18-calowe felgi z lekkich stopów, kamerę cofania, adaptacyjny tempomat i pakiet systemów bezpieczeństwa i-Activsense. We wnętrzu wykonanym w jakości premium 20% materiałów pochodzi z recyklingu. Mazda MX-30 z silnikiem o mocy 145 KM i akumulatorem o pojemności 35,5 kWh zapewnia zasięg w mieście do 265 km wg WLTP.

Mazda MX-30

Elektryczna Mazda MX-30 dostępna od 2020 r. regularnie notuje stabilne wyniki sprzedaży zarówno w Europie, jak i w Polsce. W ciągu niespełna trzech lat na polskie drogi trafiło już ponad 800 sztuk tego przełamującego konwencje elektrycznego SUV-a. Jego wprowadzeniu na nasz rynek towarzyszyła niespotykana wcześniej kampania Ekodopłaty Mazdy. To autorski program Mazda Motor Poland polegający na wsparciu sprzedaży samochodu elektrycznego. Był on dostępny jeszcze przed uruchomieniem rządowego programu dopłat „Mój elektryk”. To między innymi jej efekty pozwoliły MX-30 w pierwszych czterech miesiącach obecności zdobyć tytuł elektrycznego debiutu 2020 r. Jednocześnie MX-30 na prąd zajęła wysokie, bo 4 miejsce wśród wszystkich samochodów elektrycznych sprzedanych tamtego roku na naszym rynku.

Źródło: Mazda

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News