Rolnicy są zachwyceni! Toyota oferuje im nowe samochody, za które nie muszą płacić. Wystarczy zrobić jedną rzecz

Rolnicy są zachwyceni! Toyota oferuje im nowe samochody, za które nie muszą płacić. Wystarczy zrobić jedną rzecz

Toyota Hilux 2021

Podaj dalej

Okazuje się, że pieniądze nie są już jedyną formą zakupu nowego samochodu. Brazylijskie przedstawicielstwo Toyoty rozszerzyło swoje usługi, umożliwiając rolnikom wymianę ich plonów na zupełnie nowy pojazd! Farmerów program już zachwycił i coraz chętniej z niego korzystają.

Rolnicy tylko na to czekali

Program nazwany Toyota Barter po raz pierwszy zaprezentowano jako projekt pilotażowy w 2019 roku. Pomysł okazał się sukcesem, bo teraz rozszerzono go na 9 stanów w całej Brazylii. „Jest to pierwszy kanał sprzedaży w Brazylii, który akceptuje zboże przy zakupie samochodu” – chwali się José Luis Rincon z Toyota do Brasil.

Toyota Hilux 2021

Japoński producent twierdzi, że 16 procent jego sprzedaży pochodzi już od klientów z agrobiznesu. Potencjalni nabywcy mogą handlować wieloma roślinami z Brazylii, takimi jak kukurydza czy soja. Toyota płaci rolnikom wartość rynkową za worek zboża lub roślin strączkowych. Oferta barterowa ograniczona jest obecnie do trzech modeli: Hilux, SW4 SUV i Corolla Cross.

Czy to możliwe także w Polsce?

Zbożem rolnicy mogą obniżyć ich cenę, a w przypadku dużych plonów nawet pokryć wartość całego auta. Agrobiznes to rynek o ogromnym potencjale konkurencyjnym i jedna z głównych gałęzi brazylijskiej gospodarki. Rolnicy są tym bardziej zadowoleni, że Toyota Hilux to często marzenie wielu producentów rolnych. Sukces programu Toyota Barter w Brazylii może przyczynić się do jego wdrożenia także w innych krajach, ale o takich planach na razie nic nie wiadomo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News